12 травня Верховна Рада мала розглядати в другому читанні тендерний законопроект №7532 про державні закупівлі. Буквально за годину до закриття вечірньої сесії депутати отримали на руки
порівняльну таблицю поправок, яка тотально відрізнялася від затвердженої на профільному комітеті ВРУ майже місяць тому.
Різниця між затвердженим до другого читання текстом і розданим вчора проектом:
Без змін 54
Є зміна 150
Нова поправка 34
Неможливо визначити 7
Яскрава візуалізація фальсифікованого законопроекту тут.Такі дії декого з колег (щонайменше секретаріату профільного Комітету) щодо жонглювання фактами можуть кваліфікуватися відповідно до ст. 366 «Службове підроблення», ст. 364 «Зловживання владою або службовим становищем» Кримінального кодексу України.
Витяг з Кримінального кодексу України
Стаття 364. Зловживання владою або службовим становищем
1. Зловживання владою або службовим становищем, тобто умисне, з корисливих мотивів чи в інших особистих інтересах або в інтересах третіх осіб, використання службовою особою влади чи службового становища всупереч інтересам служби, якщо воно заподіяло істотну шкоду охоронюваним законом правам, свободам та інтересам окремих громадян або державним чи громадським інтересам, або інтересам юридичних осіб, - карається виправними роботами на строк до двох років або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, із позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
2. Те саме діяння, якщо воно спричинило тяжкі наслідки, - карається озбавленням волі на строк від трьох до шести років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
3. Дії, передбачені частинами першою або другою цієї статті, якщо вони вчинені працівником правоохоронного органу, - караються позбавленням волі на строк від п'яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.
Стаття 366. Службове підроблення
1. Службове підроблення, тобто внесення службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, інше підроблення документів, а також складання і видача завідомо неправдивих документів - карається штрафом до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до трьох років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
2. Те саме діяння, якщо воно спричинило тяжкі наслідки, - карається позбавленням волі на строк від двох до п'яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
Дякую експертам з Партнерства "За доброчесні державні закупівлі" за швидкий і якісний аналіз.