Мій перший Давос

Feb 02, 2010 09:38

День перший.
2 години добиралися гірськими серпантинами. Кордони безпеки, з якими, як і в нас, можна домовитись, якщо знати як. Наш водій, як виявилося, знає.
Величезний зал, чоловік на 400, повний. Українців невеличка купка (складається враження, що чоловік 30, а тих, що в навушниках з перекладом - і того менше).

Із вражаючого та цікавого (тема Hi-Teach):

Редактор журналу Times з ідеєю, що «дітям треба дати можливість вчитись самим, як вони вчаться ходити чи говорити. Діти можуть вчити своїх батьків (скажімо, комп.ютерним технологіям). Це їм і впевненість в собі, і додаткове навчання!

Мелінда Гейтс (дружина того самого:): «з 15 млн. американських дітей коледж (а це ще не вища освіта!) закінчує лише 5 млн. Тільки «елітні» діти йдуть в елітні університети (а ми пишаємося, що зламали цю систему, і в нас можна, кажуть, за знаннями, які можна отримати в звичайнісінькій школі).

Вона ж: цікава ідея: в Південній Кореї корпорація MIT (якщо я правильно зловила на слух) профінансувала on-line лекції шкільної програми, які дозволяють підготуватися до вступних екзаменів + можливість через інтернет співпрацювати з професорами, що читали лекції.


Шимон Перес (Президент Ізраїлю): Уряди мають бюджет та не мають грошей (правдиве спостереження).
Демократія і багатство веде до скорочення кількості дітей в сім'ях. Ізраїльська армія - чудовий університет для хлопців і дівчат - служать всі (вчить партріотизму і працювати - вставати в 6 ранку, а не в 11 і т.д.). Історію не треба вчити в датах і деталях - потрібно лише пам'ятати мораль і висновки (оце взагалі ! - а я завжди вважала, що історію варто вчити, щоб навчитись думати і самому доходити висновків, а не вчити кимось визначені «правильні» висновки). А взагалі, він справив приємне враження, зустрічаюсь з ним вже вдруге - вперше у нас в КІМО - мені тоді навіть вдалось питання йому поставити. Мудрий дядько (86 років) - сьогодні провідували дідуся мого чоловіка - так тому 85 - і я зрозуміла, яких зусиль вартувало Пересу так добре зберегтись (в першу чергу, інтелектуально).
Білл Клінтон. Вперше не вразив. Говорив про Гаїті. Непідготовлено і нерозбірливо. Хоч тема була про освіту і високі технології.

День другий.
Той же зал, тільки круглі столи - і за ними годують)
Із присутніх десь половина - наші, решта - іноземці, які якимось чином зацікавлені в нас.
Тема - телеміст з Тимошенко і Януковичем за тиждень до виборів.

Із вражаючого та цікавого:

Юля, яка реально сказала, що запропонувала Тигіпку пост «Президента» - сама чула. Пікантність ситуації в тому, що в залі в Давосі  був Тигіпко (як і Яценюк), і якраз перед тим у кулуарах обговорювали, що було б, якби Тимошенко знялась, і Тигіпко переміг Янека. От таке.
Були величезні проблеми зі зв'язком, через що Юля помітно нервувала. То її не чути, то вона зелена, то фіолетова… Зал роптав, а столик преси відверто потішався і фоткав "заморожені" кадри (як згадаю - сон пропадає!).

В результаті, Юля відповіла на 2 питання ведучої (Христі Фріланд - про неї пізніше) і то не переконливо і відбула (ніяких тобі питань з залу не встигли). А я так планувала поставити питання про фінансування і реформування в освіті!

Далі був Янек (на фоні ДніпроГЕС - і це дивилось круто). Він поводився розкуто і розслаблено. Із приколів - на питання якогось Марека (поляк?) про те, чому його вважають антиєвропейським політиком - круто так запитав, чи це його особиста точка зору, мовляв, за базар відповідаєш - звучало дико. Марек сказав, що це все, що він хотів почути, і непомітно щез. На питання Клічка про інвестиційну привабливість України і про те, коли звичайному українцю стане краще жити, Янек відповів, що вже за декілька місяців розробить стратегічний план розвитку на 2009 (2010) рік. Але найсмачніше залишилось наостанок: на питання ведучої, кому першому з іноземних лідерів Янек подзвонить після перемоги, той відповів: «не має значення, кому подзвоню я … я чекаю, що мені подзвонять і привітають … я чекаю цього 5 років». Оце було щиро! Сміх в залі стояв до кінця трансляції.

Загальне враження ( хоч Юля виглядала «правильніше» - говорила правильні речі, трималась, як слід) - Янеку іноземці повірили більше. Він більше відповідав їхнім очікуванням.
Після цього довго не розходились.



Познайомилась з Тигіпко - на відміну від Яценюка (біля якого було 2-3 людини) - його оточувало кільце з десятка людей і не хотіли відпускати, ставлячи питання і смакуючи відповіді. Моє враження можна описати одним словом - адекватний. Із відповідей:
- він не очікує значних коливань курсу при жодному Президенті,
- не прогнозує парламентських виборів найближчим часом, хоч йому б не завадила його фракція,
- мріє стати прем'єром при будь-кому з Президентів - «о, я чекаю цього вже не 5, а 12 років! З часів Ющенка - прем'єра»,
- із команди хоче привести з собою найдовіреніших: Шлапака, Мітюкова, Кужіль на дерегуляцію бізнесу, Яценюка (якщо покине політику) чи Тимонькіна на голову НБУ, в ВРУ називав Віктора Шемчука, Тараса Чорновола. Наголошував, що без команди сам не піде в уряд, наполягатиме на них,
- з оптимізмом дивиться на розвиток економічної ситуації, якщо вдасться втілити ряд реформ.

Із приємного: познайомилася з Христею Фріланд - Financial Times - вона справила враження висококласного професіонала, що умудряється справлятися з нашими ВІПами, а також турботливої мами 6-місячного Іванка. Треба буде написати їй.

Із нових ідей:
- відвідати форум світових лідерів, що організовує щороку Шимон Перес,
- дослідити можливість і потребу підготувати on-line лекції шкільної програми, які дозволяють підготуватися до ЗНО.

закордонні враження

Previous post Next post
Up