Лесю, Оляна не бачить Ваших коментарів - вони не там висвітлилися. *** Йогою не радять на початках займатися без інструктора. Хоча можна спробувати за відеокурсами, але я особисто не наважуюся. *** І не йога, але хороша дихальна вправа - її радять не лише вагітним (знадобиться на пологах), але й людям схильним до частих распіраторних захворюванням і мігреньщикам - дихаєте і подумки рахуєте: вдих - один-два-три-чотири-п’ять - видих - знов до п’яти - вдих - до десяти - видих до десяти... і так до 60ти. Робити цю вправу (це десь біля 10 хв) слід не менше 3 разів на добу. В мене чоловік асматик - впава від нього. А ще її любить стара мамина тітка - каже, що дуже помічно на серце. Її можна робити будь-де - тітка робила, лежачи на пласкому чи на масажері, Тарас - на прогулянці. Наступна - теж помічна при пологах, але я її знаю з іншої причини - ця вправа допомагає людям схильним до істерики, неприємних нервових реакцій на стрес (спазм, млость запаморочення), а також при запамороченні: дихаєте в певному ритмі, наприклад, вдих - один-два-три-чотири-п’ять - видих - до 5 - вдих - до 5 видих... коли ви почали дихати саме в цьому ритмі, підбираєте якусь молитву чи інше вербальне позитивне налаштування з 5 (або іншої кількості слів - залежно від обраного вам ритму) - і тепер дихаєте, не рахуючи, а подумки промовляючи цю фразу. Бажано, щоб слова у фразі були з однаковою кількістю складів. Наприклад: на ритм 1-2-3 лягає фраза "усе буде добре" і "Слава Богу за все" (за все - вважається одним словом:); на ритм 1-2-3-4-5 - скорочений варіант Ісусової молитви "Господи Ісусе Христе, помилуй мене". По ідеї, можна брати будь-які фрази до 10 слів, але найуспішнішими є 3 і 5 членні. Десь за місяць практики відчуєте результат. І з власного досвіду - як на мене, починути тренування цієї вправи легше на прогулянці при хотьбі чи принаймні виконуючи монотонну роботу. А ще це допомагає при безсонні.
так-так, якщо хороша розтяжка і є певний досвід, йогою можна цілком займатися вдома, як і будь-якою гімнастикою, а як там болить, там пече, там тягне, а розтяжки в житті не було, то тільки з хорошим тренером - бо можна зігнутися й не розігнутися :(
о, це дуже прості речі :) але вони реально працюють - на першу вправу в мене "не вистачає часу", тобто я сачкую, хоча її дуже хвалять всі знайомі. я не пам’ятаю, як вона працює, але загалом, її вчать всі асматики - хоча багатьом іншим вона теж корисна (гіпертонікам, гіпотонікам, тим, хто "любить" кашляти й сопливити, мігреньщикам) бо тренує не лише легені, але й судини, а також діє як релаксація. але за умови регулярного виконання.
а друга вправа діє інакше - ти привчаєш себе до позитивної думки, що саме по собі вже гуд, але крім того (тому на кожен ритм повинна бути лише одна "мантра") ще й прив’язуєш її до ритму дихання чи кроків (чи монотонної ручної роботи). і тоді спрацьовує обопільний рефлекс: напр., захитало в трансопті / заболіла голова / хтось сказав гадость - ти починаєш дихати в певному ритмі й моментально згадуєш позитивну фразу в цьому ритмі... і за певний час тебе попускає. або нема натхнення писати - йдеш прати шкарпетки, лущити квасолю, в’язати макраме, плести гачком тощо... і дихаєш в певному ритмі і думаєш щось позитивне... і розчарування в собі минає. а там і натхнення прийде. або ідеш по вулиці дурні думки в голову лізуть - а ти згадуєш позитивну фразу підходящу до ритму кроків і дихаєш... і погані думки відступають, настрій кращає. коли я таку штуку практикувала щодня хоч півгодини - мала більшу працездатність і менше головних болей. і ліпший характер :) починаєш лінуватися - сам собі винен. але, навіть якщо місяць це попрактикувати щодня,а потім закинути чи практикувати менш регулярно - ефект "благої звички" залишається на все життя, це як навчитися їздити на велосипеді :)
***
Йогою не радять на початках займатися без інструктора.
Хоча можна спробувати за відеокурсами, але я особисто не наважуюся.
***
І не йога, але хороша дихальна вправа - її радять не лише вагітним (знадобиться на пологах), але й людям схильним до частих распіраторних захворюванням і мігреньщикам - дихаєте і подумки рахуєте: вдих - один-два-три-чотири-п’ять - видих - знов до п’яти - вдих - до десяти - видих до десяти... і так до 60ти. Робити цю вправу (це десь біля 10 хв) слід не менше 3 разів на добу. В мене чоловік асматик - впава від нього. А ще її любить стара мамина тітка - каже, що дуже помічно на серце. Її можна робити будь-де - тітка робила, лежачи на пласкому чи на масажері, Тарас - на прогулянці.
Наступна - теж помічна при пологах, але я її знаю з іншої причини - ця вправа допомагає людям схильним до істерики, неприємних нервових реакцій на стрес (спазм, млость запаморочення), а також при запамороченні: дихаєте в певному ритмі, наприклад, вдих - один-два-три-чотири-п’ять - видих - до 5 - вдих - до 5 видих... коли ви почали дихати саме в цьому ритмі, підбираєте якусь молитву чи інше вербальне позитивне налаштування з 5 (або іншої кількості слів - залежно від обраного вам ритму) - і тепер дихаєте, не рахуючи, а подумки промовляючи цю фразу. Бажано, щоб слова у фразі були з однаковою кількістю складів.
Наприклад: на ритм 1-2-3 лягає фраза "усе буде добре" і "Слава Богу за все" (за все - вважається одним словом:);
на ритм 1-2-3-4-5 - скорочений варіант Ісусової молитви "Господи Ісусе Христе, помилуй мене".
По ідеї, можна брати будь-які фрази до 10 слів, але найуспішнішими є 3 і 5 членні. Десь за місяць практики відчуєте результат.
І з власного досвіду - як на мене, починути тренування цієї вправи легше на прогулянці при хотьбі чи принаймні виконуючи монотонну роботу.
А ще це допомагає при безсонні.
Reply
(The comment has been removed)
Reply
але вони реально працюють - на першу вправу в мене "не вистачає часу", тобто я сачкую, хоча її дуже хвалять всі знайомі. я не пам’ятаю, як вона працює, але загалом, її вчать всі асматики - хоча багатьом іншим вона теж корисна (гіпертонікам, гіпотонікам, тим, хто "любить" кашляти й сопливити, мігреньщикам) бо тренує не лише легені, але й судини, а також діє як релаксація. але за умови регулярного виконання.
а друга вправа діє інакше - ти привчаєш себе до позитивної думки, що саме по собі вже гуд, але крім того (тому на кожен ритм повинна бути лише одна "мантра") ще й прив’язуєш її до ритму дихання чи кроків (чи монотонної ручної роботи). і тоді спрацьовує обопільний рефлекс: напр., захитало в трансопті / заболіла голова / хтось сказав гадость - ти починаєш дихати в певному ритмі й моментально згадуєш позитивну фразу в цьому ритмі... і за певний час тебе попускає. або нема натхнення писати - йдеш прати шкарпетки, лущити квасолю, в’язати макраме, плести гачком тощо... і дихаєш в певному ритмі і думаєш щось позитивне... і розчарування в собі минає. а там і натхнення прийде. або ідеш по вулиці дурні думки в голову лізуть - а ти згадуєш позитивну фразу підходящу до ритму кроків і дихаєш... і погані думки відступають, настрій кращає.
коли я таку штуку практикувала щодня хоч півгодини - мала більшу працездатність і менше головних болей. і ліпший характер :) починаєш лінуватися - сам собі винен. але, навіть якщо місяць це попрактикувати щодня,а потім закинути чи практикувати менш регулярно - ефект "благої звички" залишається на все життя, це як навчитися їздити на велосипеді :)
Reply
Reply
Leave a comment