«Земле мойа всеплодьучайа…»
Іван Франко на двацятигривневій банкноті
Оновлена наційа потребує оновленої мови
Оновленньа мови спричиньує оновленньа нації. У мовотворенні йа виходжу з твердженньа, що в досконалій мові існує однозначна відповідність між звуком і буквойу. А ще краще, коли один звук позначаєтьсьа однієйу буквойу, а одна буква позначає
(
Read more... )
Так. Існуйуть різні суспільства. Але ми зараз вирішуємо йак влаштувати Україну.
На мойу думку аналіз дійсного суспільства з точки зору чотирьох варн є гарнойу моделльу. З іншої сторони варто вивчати досвід тисьачоліть. Відрізньати, що в ньому є тимчасового і вічного. Дещо з того досвіду може знадобитись у сучасному.
По суті йа і пробуйу жити в умовах відмінних від сучасності: відмовивсьа від традиційної медицини, змешив використанньа мобільного звйазку, зменшив використанньа транспорту дльа переміщень в межах міста...
Так от мова є одним із засобів перевірки свій-чужий. По суті українцем є лише той, хто вважає українську мову ріднойу. Але в даний час українська мова доступна дльа використанньа і тим, хто служить чужинцьам. Вони можуть прикидатись наче українська є ріднойу дльа них.
Щодо мови йа вчиньайу очищенньа від московізмів і американізмів, від логічно хибних конструкцій, від матьуків і немилозвучностей; оновленньа новими і давнозабутими словами і звуками. Іноземні слова і звуки можна запозичувати, але вони майуть пройти асимільаційу наче білок в організмі ссавцьа.
Оновленньа мови спричиньає оновленньа свідомості, оновленньа свідомості спричиньає оновленньа особистості, оновленньа особистостей спричиньає оновленньа нації.
Reply
Reply
Leave a comment