Що матиме українська медицина з Угоди про асоціацію?

Sep 22, 2014 14:38

Originally posted by v_olga_dnepr at Що матиме українська медицина з Угоди про асоціацію?
Угода про асоціацію стосується практично усіх галузей, від космосу до рибалки, і вимагає, відповідно, реформування практично усіх галузей. Але саме орієнтація на бізнес і економіку зрештою, по задуму, призведе до поліпшення якості продукції, комунікації, доріг, свободи пересування, та ін.
Авторське право, охорона здоров'я, автобудівництво, - все в Угоді подано крізь економічну призму. Угода - це по суті план перебудови України для того, щоб українцям і мешканцям ЄС було комфортно, безпечно і вигідно робити бізнес.
Саме тому неправильно очікувати від Угоди про асоціацію повної реформації охорони здоров'я, а простіше, - в Угоді немає плану перебудови охорони здоров'я так, щоб українцям було комфортно, безпечно і вигідно користуватися своєю медициною. Просто тому, що це Угода про інше - про економіку.

Але. Україна і ЄС все ж умовились співпрацювати у галузі охорони здоров'я. Чому? Дуже просто. Тому що безпека і охорона здоров'я - це «передумови сталого розвитку та економічного зростання». Саме так написано в Угоді. Знову ми бачимо, що здоров'я розглядається з позиції економічної вигоди. І саме тому, весь профіт від асоціації для охорони свого здоров'я Україна одержуватиме тільки так:
1. Опосередковано, завдяки поліпшенню інших галузей:
- безпека навколишнього середовища, екологія
- розвиток науки
- реорганізація навчання
2. Безпосередньо, але ТІЛЬКИ у тих галузях, які значно впливають на безпечне ведення бізнесу. Галузі, в яких відбудуться зміни згідно з Угодою, конкретно зазначені у Додатку 41:
1. Тютюн - регуляція тютюнових виробів.
2. Інфекційні захворювання - тільки епідемічний контроль і система інформування.
3. Кров - безпека донорської крові, технологія її зберігання, якість установ, що працюють з кров’ю, система інформування про побічні реакції.
4. Тканини, клітини та органи - контроль безпеки та зберігання донорських матеріалів, загальні технічні стандарти для донорства.
5. Наркотична залежність - комплекс заходів, що запобігають шкоду здоров’ю, пов’язану із наркотичною залежністю.
6. Алкоголь - вживання алкогольних напоїв молоддю.
7. Ракові захворювання - виявлення ракових захворювань.
8. Попередження травматизму.

Як бачимо, це дуже специфічні, точечні, зміни у медичному законодавстві, зумовлені Угодою. Однак, асоціація може передбачати співробітництво в інших галузях, наприклад, боротьба з туберкульозом або обмін інформацією і профілактика неінфекційних захворювань.
Головне, що Угода про асоціацію - це не той документ, що змінить СИСТЕМУ охорони здоров'я або СТАНДАРТИ ЛІКУВАННЯ. Це значить, що головне реформування медицини не залежить напряму від Угоди про асоціацію.

Ще раз, І ЦЕ ДУЖЕ ВАЖЛИВО, - рівень української медицини не залежить безпосередньо від Угоди про асоціацію, вона тільки стандартизує декілька моментів. Реформування медицини - це тільки ініціатива українців. Немає ініціативи, - то не буде і реформування.

Посилання.
1. Угода про асоціацію: http://www.kmu.gov.ua/kmu/docs/EA/00_Ukraine-EU_Association_Agreement_(body).pdf
2. Додаток ХLІ до глави 22 "Громадське здоров'я": http://www.kmu.gov.ua/docs/EA/Annexes_title_V/41_Annex.pdf

досьє, документ, ЄС, медицина, Європа

Previous post Next post
Up