Вперше це свято - не просто вихідний для копання картоплі чи пікніка з шашликами. Люди святкують ДЕНЬ НЕЗАЛЕЖНОСТІ.
Дорого платить Україна за свободу. Вічна пам"ять Героям. Вічна пам"ять мирним людям, що загинули в цій війні.
В Чернігові в цей день щороку проводиться виставка квітів і плодів. Це - найбагатолюдніший захід в місті.
Перші кілька фото - з Красної площі, куди я трохи запізнилась, послухала, як бандуристи проспівали дві патріотичні пісні. Потім поіменно згадали всіх загиблих за волю України чернігівців. На моніторі показали їх фото.
По-русски:
Обращаюсь к тем читателям из России, которые до сих пор верят, что у нас в стране к власти пришел Правый сектор (на самом деле, на выборах он набрал 0,9%) - посмотрите фото №4. Вот столько бандеровских флагов я увидела за весь день, целых два. И это еще не значит, что с ними стояли члены ПС, вполне могли быть ребята из какой-то другой организации.
И в парке, на выставке цветов, знакомые при встрече в большинстве говорили друг другу "С Праздником!", а не "Зі Святом", и никто не боялся за это уголовной ответственности, как крымнашисты. Посмотрите также фото № 47-54 . Это потому, что мы - "биндеровцы", "националисты", "антисемиты" и прочие нехорошие слова, которыми многие из вас нас называют, каждый год у нас проводится фестиваль искусств "Поліське коло" (Полесский круг), где свое искусство показывают представители разных народов, проживающих на Черниговщине. Сейчас и из Киева гости приехали.
Продовжую українською.
1. Це-хор обласної філармонії.
2.
3.
4.
5.
Вперше я побачила в нашому місті стільки людей у вишиванках.
6. Особливо на виставці квітів, що завжди проводиться в міському парку (в народі його називають "горсад"). Насправді, тут вже виставляють не лише квіти і плоди, а й вироби майстрів, картини, проводяться фестивалі і концерти. Людей стільки, що важко щось сфотографувати.
7.
8.
9.
10.
11. "Ще Івасика-Телесика кожній бабі-сироті".
12.
13.
14. Картини художника Миколи Добровольського
15. Чернігів - небагате місто, середня зарплата в нас вже давно на 2-3 місці з кінця українського рейтингу. Вишиванка для дорослого коштує недешево, але дітей вдягли майже всі. А дорослі намагалися хоч якусь національну символіку вдягти - віночок на голову, бутоньєрку на груди, прапорець в руки, на руку фенечку синьо-жовту, в коси - стрічку, плаття, стилізоване під національне вбрання, і таке інше.
16.І просто загорнутись в Прапор.
17. Композиції з засушеного листя.
18. Хода лицарів.
19. Йдемо з сестрою далі, в бік Десни. Там сьогодні фестиваль рибної юшки. Трохи неправильно його назвали. Все-таки не "сорок ух", а "сорок юшок". Я туди йду вперше, сестра була в минулі роки.
20. Ознак війни багато. Цього року більшість учасників пригощає юшкою не "на халяву", а збирають благодійні внески на армію. Здебільшого це - 15 грн. Але в скриньках для пожертвувань чимало купюр і по 50 грн., і по 100.
Це - козаки. Юшка ще вариться.
22. А цей спеціаліст з рибної юшки приїхав на фестиваль аж з Маріуполя.
23.Поки вариться, - інтерв"ю.
24. Записуйте рецепт.
25. Майже готова.
26.
27. Ось, скільки в нас річок. Сестра сказала, що минулого року скуштувала п"ять видів юшки, але в рибохороні була найкраща.
28.
29.
30. Ось той чоловік з рибохорони, що готував юшку для Кучми і інших Прем"єрів і Президентів. Для Порошенка ще не готував.
Коли ми прийшли через годину, юшка перед нами закінчилась. По-перше, слава, по-друге, тому, що тут була безкоштовна, по-третє, казан всього на 25л.
31. Це рецепт ще одних учасників.
32.
33. Оскільки фестиваль ухи офіційно через годину, повертаємось на виставку квітів.
34.
35.
36.
37. А так рекламує свій товар магазин "Світ рослин". Ми в ньому купуємо насіння, садово-городній інструмент і т.ін.
38.
39.Фестиваль "Поліське коло" почався. Зараз на сцені - українське мистецтво. А це - вірменська громада.
40.
41.Перед виходом на сцену.
42.
43.
44.
45.
46.
47. А тут представляють свої громади поляки, німці, білоруси, євреї...
48. Всі вчили в школі, що був такий народ - ассирійці. Ассирія загинула в 7-му столітті до н.е. і населення теж. Але деякі представники древнього народу розпорошились по світу. От і в нас, в Ніжині, вони є. Представників цього народу в світі дуже мало.
49.
50.
51.
52.
53. Дехто з майстрів не продавав свої ляльки-мотанки, а дарували їх за внесок на підтримку Збройних сил України.
54. Представниця німецької громади з Києва. Сказала, що в неї автентичне вбрання. Правда, гарна дівчина?
55.
57.
58.
59.
60.
61. Є і таке вбрання в національних кольорах.
62. А пасічників - цілий ряд.
63.
64.
65. Повертаємось на фестиваль юшки, ось до цього козака. Пообідали. Смачно.
66. І хор прийшов обідати.
67.
68.
69.
70.
71.
72. Тут можна купити вироби ручної роботи, виручка йде на підтримку наших захисників.
73.
74. Козацькому роду нема переводу.
75. Зараз танцює єврейська община. Потім чоловічий асамбль танцював "Хава нагіла", пізніше - єврейський хор ветеранів дуже гарно співав. Я здалеку не чула, як оголошували, але, можливо, вони - професіонали, дуже вже гарно співали.
76.
78.
79.
80.Тут вас сфотографує фотограф-професіонал, але плату за фото собі не візьме, а на тепловізор. От така всенародна підтримка.
81.
82. Козарлюги.
83.
84.
85. Після 16 год. людей стає менше.
86. І ми потопаємо додому. Хоч у нас і нема таких черевиків.
Зі святом!
Миру Україні!