«Допомагають тільки тому, хто опирається і готовий показати, що він здатний захищатися»

Mar 28, 2014 20:07

Originally posted by olena_nekora at «Допомагають тільки тому, хто опирається і готовий показати, що він здатний захищатися»
У редакції газети «День» відбувся круглий стіл на тему «Температура» сьогоднішнього дня: діагноз і рецепт»

Тривожні сигнали. Росія продовжує накопичувати свої війська на кордоні з Україною - до наших рубежів прибувають найбільш боєздатні з’єднання Збройних сил РФ. Хоча Кремль продовжує заявляти, що воювати ніхто не збирається. Про небезпеку повідомляють і американці. Буквально учора військова розвідка США повідомила Конгрес, що ймовірність військового вторгнення Росії на територію східної України вища, ніж думали досі. Американські експерти очікують ударів по Луганську, Донецьку і Харкову, кидка з Придністров’я в південні області України.

Про що це свідчить? Москва після вдалого для себе першого етапу спецоперації по анексії Криму, переходить до другої фази? Які загрози для України? Чи зроблені висновки після Криму? Як слід реагувати нашій країні на загрозливі тенденції? Ці запитання сьогодні турбують всіх. Війна (не дай Бог) ніколи і нікому ще не приносила добра, а лише розруху і страждання. Відповіді на гострі запитання сьогодення в газеті «День» шукали гості круглого столу - «Температура» сьогоднішнього дня: діагноз і рецепт».

Учасники - експерти високого рівня з питань безпеки і оборони, які цього понеділка на запрошення керівництва НАТО відвідали штаб-квартиру Альянсу в Брюсселі, де обговорили нинішню ситуацію в Україні та подальший план дій. На круглому столі обговорили головні висновки для влади і суспільства після анексії Криму; нові загрози для України, а також алгоритм поведінки, як уникнути подальших помилок і забезпечити суверенітет країни.

Євген МАРЧУК, екс-прем’єр-міністр України:

«В психології як науці є такий сектор, який називається віктимологія. Це коли під час конфлікту слабкість одного із учасників провокує на злочин іншого учасника. Не провокувати на конфлікт Росію було зрозуміло тоді, коли не було вторгнення. Військовий баланс у нас слабкіший. Але коли росіяни почали навчання біля наших кордонів, то ми так само могли розпочати свої навчання. Коли ми сказали одному з високих очільників НАТО, що не зовсім була адекватною установка - не провокувати, то він нам відверто сказав: «Так, ми вашому керівництву рекомендували не провокували, але ми не говорили, щоб ви не захищалися». Останній приклад. Вчора з’явилося повідомлення від CNN, яка посилається на розвідувальні органи США. А де заява українського уряду з цього приводу? Чому немає реакції?».

Ігор СМЕШКО, екс-голова Служби безпеки України:

«За всю історію існування США жодна країна світу не інвестувала більше в зміцнення оборони американської держави, ніж це зробили Україна, коли відмовилася від ядерної зброї. Ми повинні бути реалістами - допомагають тільки тому, хто опирається і готовий показати, що він здатний захищатися. Нам терміново треба реформувати Збройні сили, а для цього до керівництва ЗСУ повинні прийти професіонали високого рівня. Останнє призначення в. о. міністра оборони мене також дивує, тому що, наприклад, з нами сидить адмірал, який по своєму фаху підготовки відповідає часу, але він і досі не використаний урядом».

Ігор КАБАНЕНКО, екс-перший заступник начальника Генерального штабу Збройних сил України:

«Потрібно розібратися - чому так відбулося в Криму? Це має стати предметом національного розслідування. Поки збройних зіткнень немає, але ті індикатори, які є на сьогодні свідчать, що ймовірність виникнення таких зіткнень дуже висока. Зараз йде пошук слабких ланок, щоб активізувати російська війська, які зосереджені на наших кордонах. Ми повинні розуміти, що керівництво Росії не зупиниться, але воно буде рухатися далі настільки, наскільки ми йому дозволимо. Для дій з нашого боку потрібні політичні рішення і воля. Зараз час професіоналів, які готові адекватно діяти. Треба принципово змінити підхід. Ми знаємо стратегію Путіна - треба протиставити свою стратегію».

Володимир ОГРИЗКО, екс-міністр закордонних справ:

«В цій ситуації не йдеться тільки про Крим, йдеться про світову систему порядку, яка існуватиме або буде розвалено до кінця. 69 років світ живе за правилами, які були прийнятними для всіх і раптом одна країна ганебно, нахабно і брутально цей порядок топче військовим чоботом. Мені здається, після нашої поїздки в НАТО, там почули, що таке Росія. На Заході відносно РФ перебувають у якомусь полоні політичних фантазій, які змащені абсолютно очевидною газовою корупцією».

Детальніше читайте в наступних номерах.

http://www.day.kiev.ua/uk/video/dopomagayut-tilki-tomu-hto-opiraietsya-i-gotoviy-pokazati-shcho-vin-zdatniy-zahishchatisia
Previous post Next post
Up