Originally posted by
sabrina_lite at
ЭтО пОлный прОвал або Чому кримський сценарій неможливий на континентальній УкраїніМій викладач філософії був вельми цікавою людиною. Я завжди уважно слухала його лекції, ретельно все нотувала, екзамен склала добре, хоч зараз майже нічого не пам*ятаю. ))) Якось в одній з розмов він розповів мені, що родом з Бердянська (Запорізька область) і сказав, що є російськомовним українським націоналістом. На той час у країні при владі ще були так звані "донецькі", тож він запевнив мене, що жителі південно-східних регіонів - це не однорідна зомбована маса. "Вам, киянам, - говорив мені цей розумний чоловік, - здається, ніби ми всі там однакові. А насправді ми дуже і ДУЖЕ різні."
Півтора роки тому я сама побувала в Бердянську. Чудове охайне містечко біля моря, з цікавими пам*ятниками і доглянутим центром. Так, російськомовне на 95 %. Але я там чужою не почувалася.
Зараз мережею шириться думка, ніби південно-східні регіони за прикладом Криму так само прагнуть від*єднатися від України й утворити свою державу або ж стати під російський протекторат. Ця думка є помилковою хоча б тому, що Крим - це доволі специфічна територія, і ті настрої, що панують там, не обов*язково характерні для инших, навіть сусідніх земель. Немає нічого дивного в тому, що так звана "Руська весна", що мала дестабілізувати ситуацію і створити умови для подальшої інтервенції, завершилася "пОлным прОвалОм", так і не разкинувши над нами свої синьо-біло-червоні крила: провокаторів зупиняють на кордоні силовики, а місцеве населення, яке нібито ладне лягти кістками за путінські плани, щось не поспішає повставати проти "бЕндерівського Києва".
Click to view
Швидка анексія Кримського півострова Росією була зумовлена двома вагомими факторами:
1)Наявність російською воєнної бази Чорноморського флоту;
2)Наявність російської (не російськомовної, а саме російської) більшості серед населення регіону;
А тепер звернімо увагу на ситуацію в инших нібито цілком прокремлівських областях, зокрема на їхній етнічний склад: в усіх без винятку регіонах більшість становлять українці (79% у Дніпропетровській області, 56% у Донецькій, 70% у Харківській, 62% в Одеській і т.д.). І більшість з етнічних українців отожнюють себе, ясна річ, з Україною, незалежно від того, якою мовою вони говорять у побуті - українською, суржиком або російською. Не кажучи вже про багатьох болгарів, греків, євреїв, росіян, які вважають себе патріотами нашої землі. У зв*язку з останніми подіями рівень патріотизму в суспільстві значо зріс, причому в усіх областях: люди, які раніше були байдужі або ж відверто ворожі до нашої країни, тепер ладні робити все, аби вона зберегла свою цілісність і свій суверенітет. Фактично кремлівська інтервенція не розколола українське суспільство, а консолідувала його.
Тому у разі продовження експансії росіян уже на територію континентальної України Путіна чекатиме неприємний сюрприз. Тим паче, що легка анексія Криму, схоже, забила памороки багатьом імперастам: у них тепер святкова ейфорія та очікування швидкої перемоги. Але потім все одно прийде похмілля чи, простіше кажучи, ОблОм.
https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=A-YM0zc3zgw https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=8XSFzYiBnw0 https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=Peha3E0k1qE https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=kWtmJ2BlkYc