Рим. Тимошенко висить в оточенні жертви кіднепінгу 30-річної давнини й невірної іранської дружини

Feb 10, 2013 10:38


Свого часу проходила така новина: "26 листопада мерія Рима ухвалила рішення вивісити на одній із будівель Капітолійського пагорба портрет Юлії Тимошенко на знак протесту проти її ув’язнення".

Приїхавши в Рим, ми, чесно кажучи, про цей факт не згадували й близько. Але піднятися на Капітолій у планах мали. Як-не-як, це найважливіший (хоч і найнижчий) із семи пагорбів Вічного міста, де воно зародилося, де жили знамениті римські гуси-рятувальники і де стоїть - одночасно і в музеї, і у вигляді копії просто неба - легендарна Капітолійська вовчиця.

Як виявилося, банер із Тимошенко висить на Капітолії й досі. Причому - в цікавій компанії.




Про Юлю, напис під портретом якої гласить: "Свобода для Юлії Тимошенко", всі ми в курсі.
Під час урочистого вивішування її портрету на площі мер італійської столиці Джанні Аліманно заявив про солідарність з українською опозиціонеркою й розповів, що звертатиметься до мерів столиць країн Європейського Союзу з пропозицією підтримати цю ініціативу Рима.
Потім іще мер Харкова Гепа-Кернес "алаверди" прикрасив свою мерію разів у надцять більшим банером із портретом заґратованого Сильвіо Берлусконі - теж, мовляв, політично переслідуваного в Італії.

А нас зацікавили постаті банерів із зображеннями двох жінок, що сусідять із колишньою прем'єр-міністром України. І от що виявилося.


Так виглядає підйом на пагорб:


Сходи Конкордату, що ведуть на Капітолійський пагорб, він же Кампідольйо.



П'яцца дель Кампідольйо, перепроектована Мікеланджело. У центрі - бронзова кінна статуя Марка Аврелія.



Капітолійська вовчиця. Копія на колоні просто неба між Палаццо Нуово та Палаццо Сенаторіо (власне міськрадою).

Для римської мерії такі акції - з банерами "персональної підтримки" на Капітолії - не в новинку.
На різних будинках, що стоять на площі Капітолію (piazza del Campidoglio), вже вивішували портрети і закатованих мафією італійців, і бірманської опозиціонерки, лауреатки Нобелівської премії миру Аун Сан Су Чжі, і багатьох інших.




Лідерка ВО "Батьківщина" зараз майорить на вітрі не сама - обабіч неї на палаццо Нуово (а це один із "Музеї Капітоліні") вивішено портрети ще двох мучениць.
І в кожної з них своя, сумна й дуже відмінна від сусідок історія.



Лівий із музеїв Капітолію на однойменній площі - Палаццо Нуово. На ньому й висять три "жіночі" банери.

Емануела Орланді
Зліва від Тимошенко (якщо дивитися на неї) - чорно-білий портрет усміхненої дівчини з "хіпарською" пов’язкою на лобі. Підпис - "Правда для Емануели Орланді".
Наприкінці червня 1983 року такими портретами був завішаний увесь Рим.



Плакат про пошуки Орландіні у 1983 році та один з останніх її портретів.

22 червня того року 15-річна громадянка Ватикану Емануела Орланді зникла безвісти, так і не повернувшись додому з музичної школи, де навчалася грати на флейті.

Громадянином Ватикану може стати далеко не кожен - ця найзакритіша в світі держава заселена, по суті, лише ченцями та прислужниками Святого Престолу (в тому числі швейцарськими гвардійцями, які його охороняють).
Громадянство міста-держави Ватикан, на відміну від інших держав, надається не за народженням, а за місцем роботи. Скажімо, із 799 осіб, які мешкали у Ватикані станом на 2009 рік, громадянами Ватикану були 578. Із них ватиканський паспорт мали тільки 234, решта - подвійне громадянство.
Офіційні громадяни міста-держави - сам Папа, кардинали, швейцарські гвардійці, клерки, їхні дружини та діти (звісно, в разі, якщо шлюб офіційний - цивільних Святий Престол не визнає).

Емануела Орланді була дочкою клерка префектури Папського дому, четвертою з п’яти дітей. Коли вона не повернулася з музшколи (розташованої, звісно, на території Італії - у Ватикані для таких закладів бракує місця), схвильовані батьки звернулися в поліцію.
Відтоді минуло майже 30 років, але куди зникла Емануела, не відомо й досі.

У цій справі багато загадкових моментів і запитань без відповідей. Після того як поліція оголосила дівчинку в розшук, згорьованим батькам надійшло кілька загадкових дзвінків - нібито Емануелу бачили то там, то сям. Із тих даних, які нібито точні, - востаннє вона була помічена на людях у компанії молодого чоловіка на BMW. Подружці й сестрі (по телефону) дівчина сказала, що їй запропонували стати розповсюджувачем продукції Avon.

Згодом за Емануелу почали вимагати викуп. Її батькам та безпосередньо до Ватикану почали надходити дзвінки від нібито членів терористичної організації "Сірі вовки", які запевняли, що дівчинка у них, і відпустять її лише в обмін на звільнення Мехмета Алі Агджі - турка, який скоїв замах на Папу Римського Івана Павла ІІ. Агджа згодом в інтерв’ю підтверджував-припускав, що дівчинка жива, і він знає, де вона.

Відсидівши свої чверть століття, недовбивця вже три роки як вийшов на волю, а доля Орланді, якій місяць тому мало б виповнитися вже 45, так і залишилася невідомою.
У травні минулого року новий поштовх справі дав скандальний падре Габріеле Аморт, відомий як екзорцист, засновник і голова Міжнародної асоціації екзорцистів та "клеймитель" казок про Гаррі Поттера. Він заявив, що дівчинку викрав представник ватиканської поліції для сексуальних оргій, а згодом убив. І в цей злочин нібито було втягнуто представників неназваного іноземного посольства.
Про справу Емануели читайте більше тут.

Сакіне Мохаммаді Аштіані
Жіночка справа від Юлії Тимошенко у світі більш відома, ніж уже призабута Емануела Орланді.
Це засуджена до страти через побиття камінням громадянка Ірану Сакіне Мохаммаді Аштіані з провінції Східний Азкрбайджан, яка працювала вихователькою в дитсадку.
Її провина - подружня зрада.



Сакіне раніше й тепер.

Завдяки двом дорослим дітям 45-річної Сакіне, які здійняли галас на весь світ, жінка й досі жива, хоча винесений 2006 року смертний вердикт наступного року підтвердив і верховний суд Ірану. Але у світі розгорнулася така потужна кампанія на захист невірної дружини Ібрагіма Кадерзаде, що іранська влада, очевидно, просто не наважується виконати вирок.



Банер із Сакіне на Палаццо Нуово, одному з музеїв Капітолію.

"Для певності" Сакіне засудили до 10 років ув’язнення (на додачу) за співучасть у вбивстві, тож щонайменше протягом цього часу вона не зможе вийти на волю.
Про Сакіне читайте більше тут.

Тарік Азіз
Навпроти Палаццо Нуово, на Палаццо деі Консерваторі, висить іще один портрет - колишнього віце-прем’єр-міністра Іраку, 75-річного Таріка Азіза.
Одного з найближчих соратників Саддама Хуссейна (і єдиного християнина в його уряді), який категорично відмовився давати свідчення проти колишнього патрона, засудили спершу до 15 років ув’язнення за вбивство 40 торговців у 1992 році, потім - ще на 7 років за примусове виселення курдів із північно-західних районів Іраку, й, нарешті, у жовтні 2010 року - до страти через повішення за участь у розправах над мусульманами-шиїтами 1999 року.
У січні 2010-го в Азіза стався обширний інсульт, після якого ув’язнений на тривалий час втратив здатність говорити. Окрім того, він страждає на діабет, гіпертонію і захворювання легенів, тому в серпні 2011 року через свого адвоката звернувся до прем’єр-міністра Іраку Нурі аль-Малікі з проханням пришвидшити страту.
Нещодавно аль-Малікі заявив, що Азіза стратять, щойно американці виведуть війська з Іраку.



Банер із Таріком Азізом на Палаццо деі Консерваторі.

Скасувати страту хворого екс-соратника Саддами вимагає організація "Руки геть від Каїна", яка бореться за скасування смертної кари в усьому світі.



спогади, жінки, Юля, фото, Італія, Тимошенко, мандрівки, політика

Previous post Next post
Up