Відчуття дня: ходиш по району - і в кожному пацанові гопницької зовнішності бачиш учасника "каруселі". Хоча, не виключено, ближче до шкіл/виборчих дільниць більшість із підозрілих пацанчиків такими і є.
Відтак перший висновок, з огляду на кількість повідомлень із різних округів: ці вибори пройшли з великими порушеннями, продовживши тенденцію, закладену "Регіонами" на місцевих виборах восени 2010-го. На президентських виборах-2010 усе було значно чистіше. А тепер, ще й із врахуванням маніпулятивного закону про вибори народних депутатів, у багатьох випадках вкидання й підтасовки вплинуть на вибір громадян вирішальним чином.
І, мабуть, ці фальсифікації завтра-післязавтра нас ще неприємно вразять - уже не як заголовки в стрічці "УП" чи деінде, а як офіційні дані ЦВК.
Другий висновок. Насправді приводів для оптимізму після цих виборів немає, принаймні в поміркованого виборця.
Так,
"Свобода" набрала може набрати - згідно з екзит-полами - на 5% більше, ніж прогнозувалося. І БЮТ - на 1% більше. Але ж при цьому "УДАР" бере менше від очікуваного.
Та й що таке ці партійні 5% на тлі всього парламенту? Якийсь зайвий десяток нардепів в один бік.
Але ж за мажоритарними округами влада здобуває переконливу перемогу, і завдяки їм у "Регіонів" із комуністами по-любе буде проста більшість - не менша, ніж є у ВР зараз. А з урахуванням "тушок" - можливо, і конституційна. Певно, її формування - лише питання часу: через два тижні, місяць, півроку після початку роботи парламенту?..
Подумайте самі. За екзит-полами ситуація така: ПР+КПУ - 100 голосів, ОО+УДАР+ВОС - 125 (орієнтовно).А
на мажоритарних округах влада, її відкриті та приховані кандидати беруть близько 160-170 мандатів. І, чомусь здається, що порівняно з екзит-полами й очікуваннями ПР домалює собі ще дещо.
До конституційних 300 кнопок лишається зовсім мало порівняно з кількістю спонсорських грошей в Ахметова, Клюєва і Ко.
Надій дві. Перша - суто емоційна - завдяки проходженню "Свободи" - на екшн типу дня ратифікації харківських угод.
Друга - вичікувальна - на зміни в орієнтуванні на місцевості частини мажоритарників, як це було у ВР IV скликання перед президентськими виборами-2004. Для цього має створити належне тло саме суспільство.
Ще один висновок. Якщо винести за дужки болотистий масив позапартійних самовисуванців, то золота акція у парламенті VII скликання - знову в КПУ.
Народ наш настільки тупий, що після 2004-2007 років, коли, здавалося, комуністи почали впевнене сходження на маргінес і впритул наблизилися до політичної смерті разом зі своїм електоратом, зараз у КПУ - знову 11-12%. Це є тріумф совка. Це свідчить про великі проблеми з головою не лише частини пенсіонерів.
-----------------
На цьому текст закінчується і починаються фотки. Як голосували ми. Просто для нашого архіву.
Хай висять тут. Адже старі пости в ЖЖ ми прееглядаємо значно чістіше, ніж фотоархіви :)
Ось, наприклад, кадр із дільниці на вул. Анрі Барбюса, 9, в/о №221, де голосувала Леся, а Таньчик зафіксувала нас через онлайн-трансляцію на сайті www.vybory2012.gov.ua.
Позняки
На виході зі школи хлопчик представився екзит-полом "Шустер Live" і спитав, за кого Д. голосував. Просто вгадав - бо Д. був тут зареєстрований і як журналіст.
Про вік та щось іще не питав - лише за кого проглосовано. Тримав у руках красивий планшет. Туди заносилися відповіді в колоночку, типу: УДАР Куликов, Свобода Баленко і т.д. Серед 12 останніх рядків були дві "Свободи", дві "Батьківщини" і штук вісім - "УДАРи". Монтян не було, були Куликов і Баленко...
Але то таке. Мажоритарників завтра взнаємо. Монтян наразі пише, що програє: "У мене цілком прийнятні цифри, з урахуванням ресурсу, який мені вдалося акумулювати (cool). І результатом я задоволена. Він надихає та доводить, що перспективи є, і вони прекрасні. Попереду Київрада!(angry)".
Печерськ
Біля ЦВК на площі Лесі Українки сьогодні значно довше тримали базар - за квотою БТРів-2004. Щоб демонстрація на площі не відбулася :)