Гречна Греція, її ціна та краса

Jul 05, 2012 09:00

Усе відкладаю пости про Грецію, хоча обіцяв багато. Бракує часу на розгрібання 13 гіг фоток.
Нарешті до чогось добрався.
Ось тримайте пост типу "прев'ю".
Текст вийшов в "УМ" минулого тижня - про туристичну індустрію Греції на тлі кризи, нові пропозиції, ціни та нових клієнтів.

А фотки в цьому пості - просто природа, море, пляжі, без прив'язки до розповідей про конкретні міста, села, музеї, розкопки. Чиста краса, фототепло й естетична насолода.
Розповіді про конкретні міста, руїни і т.д. будуть згодом :)



Пляж готелю Makryammos Bungalows, острів Тасос.
Готель крутий ще й тим, що wi-fi є на всій території, навіть на пляжі біля самого моря.


Гречна Греція
Туристична індустрія Еллади не надто потерпає від економічної кризи, але намагається виходити на нові ринки та пропонувати нові «фішки»
Дмитро ЛИХОВІЙ



Пляж готелю Royal Paradise, острів Тасос.







У Греції - гаряче. У всіх відношеннях. По-перше, стовпчики термометрів уперто тримаються вище позначки «плюс 30». По-друге, щойно відбулися «чергові позачергові» парламентські вибори - більшість проголосувала за те, щоб лишитися в єврозоні; нарешті сформовано коаліцію та уряд, які мають на меті подолати боргову кризу. Водночас тривають пропагандистські «наїзди» на Грецію як дуже неспокійну, політично нестабільну країну. А в цій країні в розпалі туристичні «жнива». Адже близько 15% валового внутрішнього продукту Греції становить туризм, і досі в Елладу щороку приїздило понад 19 млн. туристів.

Як економічна криза позначилася на туристичній галузі Греції, які нові напрямки й послуги древня країна пропонує гостям-відпочивальникам - про це журналіст «УМ» дізнавався під час поїздки на північне узбережжя Егейського моря.

Дев’ять блакитних овалів та амбіції півночі
На новому логотипі Грецької національної туристичної організації - назва країни і дев’ять синіх овалів. Вони позначають дев’ять нових видів туризму, які слід розвивати, щоб збільшити турпотік і подолати «сезонність» туристичної галузі Греції. Тобто - не пляжами єдиними. Хоча пляжі тут - просто райські, із прозорим, чистим, дуже солоним морем. Але уряд намагається розвивати також релігійний, гастрономічний, виноробний, зимовий, лікувальний, зелений та інші види туризму.

Один із напрямів розвитку - розкрутка не надто популярних наразі туристичних регіонів. Зокрема, в останні два роки всіляко пропонує себе на туристичних ринках СНД та України Північна Греція. Ідеться про дві периферії (області) - Центральну Македонію та Східну Македонію-Фракію.

«Наша земля має історію тривалістю три тисячі років. Саме в нас знайшли рештки найдавнішої в Європі людини. Наша область - батьківщина Аристотеля й Александра Македонського. У нас - чи не найкращі в Середземномор’ї пляжі та видатна кухня», - хвалиться Іоанніс Гіоргос, віце-губернатор Центральної Македонії й голова ному Халкідіки.



Ресторан на терасі 5-зіркового готелю Eagles Palace на півострові Афон.
Тут зупинявся президент Янукович під час однієї зі своїх "робочих поїздок" у Грецію та на Святу Гору.




Готель Eagles Palace пишається президентським бунгало "Марія Каллас".
Тут зупинялася видатна грецька співачка у 1976 році.


Приватний басейн біля бунгало "Марія Каллас".



Пляж під цим бунгало.










Район Халкідіки - визначне місце на карті Греції. Це три «пальці»-півострови, що видаються далеко в море, - Кассандра, Сітонія й Афон, або ж Свята Гора - автономна чернеча республіка з 20 монастирями, знаменитий «православний Ватикан».

Пляжі Халкідіків визнані найкращими в континентальній Греції. З них 35 нагоро­джено «Блакитним прапором» - найвищою відзнакою за чистоту моря й узбережжя та рівень пляжного комфорту. «За кількістю «блакитних прапорів» Халкідіки утримують друге місце в Греції серед номів (перше місце - в ному Родос)», - каже в коментарі «УМ» Григоріс Тассіос, президент Асоціації готельєрів Халкідіків.

Турпотік і ціни
Ця організація об’єднує і просуває більше 200 готелів від однієї до п’яти зірок загальною кількістю 40 тисяч ліжко-місць, а також численних приватників, які здають в оренду кімнати й будинки (у них - ще плюс 30 тисяч ліжок).

За словами Григоріса Тассіоса, який у розмові з українськими журналістами залюбки погоджується називатися Грицьком, у 2010 році Халкідіки в курортний сезон, тобто з травня по жовтень, прийняли 9 тисяч туристів з України; минулоріч - 18 тисяч. У цьому році спостерігається зростання ще на 18-20%. «Але порівняйте з Росією - звідти до нас приїздить понад 110 тисяч туристів», - зазначає Григоріс.




За його словами, в останній рік активно укладаються угоди з українськими компаніями; до Салонік почали виконувати чартерні рейси не лише з Києва, а й з Донецька, Львова, Одеси, Харкова. Збільшувати туристичний потік допомагають консульства в Маріуполі та Одесі.

Показово, що наші співвітчизники найбільш охоче обирають готелі середнього класу - тризіркові. Тассіос - сам власник такого готелю. Почім відпочинок? «Середня вартість готельного номера у тризірковому готелі на дві особи - 40-45 євро зі сніданком, якщо бронювати самотужки. І приблизно на 20% дешевше - якщо купувати через турфірму», - каже Григоріс. У пік сезону, з середини липня, ціни зростають.




І взагалі, Греція, як можна переконатися, - не дуже дешева для відпочинку країна. Та й «олл інклюзіву» (харчування за системою «все включено»), як у Єгипті й Туреччині, у грецьких готелях майже немає. Хоча, зазначає пан Тассіос, «за останній рік ціни в тутешніх готелях знизилися на 10-15%».

Менше Берліна - більше Софії й Тагіла
Як економічна криза вплинула на туристичний бізнес Греції? «Річ у тім, що конкуренти в інших країнах, зокрема в Західній Європі, ведуть активну контрпропаганду щодо Греції», - цю відповідь Григоріса Тассіоса фактично дослівно повторює представник іншого регіону - віце-губернатор з питань культури й туризму периферії Східна Македонія-Фракія Константинос Папакозмас. «Вони там розповідають і пишуть у газетах, ніби в нас у Греції повсюдно не вщухають маніфестації, а по вулицях бігають люди з автоматами. Але ж ви на власні очі бачите й переконуєтеся - це не відповідає дійсності», - каже пан Папакозмас.

«За сезон Халкідіки приймають від 800 тис. до 1 млн. туристів. В останній час спо­стерігається зниження цього показника на 10-15% за рахунок німецького ринку. Це й не дивно, адже саме уряд Німеччини найбільше протистоїть Греції, звідти лунає найбільше звинувачень у нестабільності тощо. Також самі греки стали відпочивати менше - знизилася платоспроможність, стало більше політичних хвилювань, - розповідає Григоріс Тассіос. - У чому ми бачимо вирішення цієї проблеми? Маємо поліпшувати сервіс, робити нові пропозиції, залучати туристів з інших країн, як-то України, інших держав СНД, із Туреччини тощо».



Звіринець з оленями й павичами у готелі Makryammos Bungalows, острів Тасос.









Причал біля готелю Lucy в місті Кавала, Східна Македонія - Фракія.



Лікувальні грязі в бальнеологічному комплексі міста Крінідес біля Кавали.

Наразі, як можна було побачити, у курортну грецьку Македонію найбільше їдуть сусіди по Балканському півострову - болгари, серби, румуни та ін. Багато хто з тутешніх продавців володіє болгарською мовою, нею ж часто дублюються вивіски, меню. І зовсім не через те, що в часи ІІ Світової війни болгари - союзники нацистів - окуповували північні райони Греції. Просто болгарам із Софії на власному авто ближче до грецьких курортів, зокрема до райського острова Тасос, ніж до Слинчевого бряга і Златних Пясців. Та й якість відпочинку на Егейському морі помітно вища, ніж на Чорному.



Зелений острів Тасос.




Окрім сусідів-балканців, у Північній Греції кишить росіянами - тут тобі й Москва, і Пітер, і Тагіл із Череповцем.



Придорожній ресторан на Халкідіках у вигляді московського кремля.




Кілька фоток із верхнього поверху висотного Pallini Beach Hotel на півострові Касандра, ном Халкідіки:









Пляжі цього ж готелю:












Релігія, музеї, гастрономія й лижі
Перевагами туристичної Греції називають відпочинок не тільки в готелі й на пляжі, а й за межами готелів. Адже це країна з багатющою історією та безліччю пам’яток античних, візантійських, османських часів. «І головне - гарантована безпека й за межами готелів», - наголошує керівник ному Халкідіки Іоанніс Гіоргос, запрошуючи на пізнавальні екскурсії до музеїв, храмів, місць археологічних розкопок.

Щоправда, треба зазначити, що самі греки для таких поїздок найперше радять орендувати авто, а це означає суттєві додаткові витрати, особливо якщо врахувати високі ціни на бензин (близько 1,7 євро/літр). Самі музеї - дешеві, вхідні квитки - 1-2 євро, але ціни на автобусне обслуговування на екскурсіях кусаються.



Дорога й середня ціна на пальне.

«Ще одна наша перевага - масове паломництво на Святу Гору Афон та до берегів Афону. Ми бачимо, що релігійний туризм - це гаряча частина ринку, він приваблює дедалі більше людей з інших православних країн, зокрема і з України. Крім того, ми включаємо в туристичні маршрути грецькі монастирі поза Афоном», - каже Григоріс Тассіос.




Аби збільшити кількість привабливих «фішок» для гостей країни, в Елладі розвивають гастрономічний туризм, і в останні роки в готелях дедалі частіше пропонують так званий «грецький» сніданок (замість «континентального»). Ідеться про місцеві салати, сири, пиріжки, кисломолочні продукти, інші страви традиційної місцевої кухні.



"Борщ" можна писати й так.



Відкритий ресторан готелю Philippeio, що стоїть на горі над містечком Крінідес.



У 5-зірковому готелі Alexandra Golden, острів Тасос.









Оливні дерева на Тасосі.

А ще греки-македоняни розхвалюють свої кліматичні контрасти: от, кажуть, на горі Фалакро біля міста Драма є чудовий гірськолижний курорт, після якого, проїхавши 30 км на авто, можна пірнути в тепле море. Щоправда, це тільки навесні, бо влітку сніг тане.



Греція справді дуже сонячна, тож на дахах більшості будинків стоять сонячні батареї для підігріву води.

Автор дякує за організацію поїздки Грецькій національній туристичній організації.

НАШІ
Досвід плюс 400 євро
Багато українських ВНЗ укладають угоди з грецькими готелями та відправляють студентів на практику. Так, у готелі «Іглз пелес» зараз працює офіціантом житомирянин Руслан із Київського торговельно-економічного університету, а в комплексі «Порто Каррас» - перекладачка-презентерка Рая з Харківського держуніверситету харчування і торгівлі.



Практикант Руслан.

Головна умова для практики - знання англійської мови, оформлення віз та купівля квитків у Грецію за свої гроші. Студенти працюють тут весь курортний сезон до жовтня, мають безплатне харчування, житло та 400 євро платні на місяць (половина ставки).

НА БЕРЕЗІ
Пляж приватним не буває!



Громадський пляж у містечку Керамоті, Східна Македонія і Фракія.

У Греції ділянки узбережжя заборонено продавати чи забирати у приватну власність, і ця норма, на відміну від України, виконується чітко. Пляжі - муніципальні, державні. Будь-хто, хоч із власним рушником, хоч і без нічого, може прийти в будь-яку пляжну зону - навіть біля найкрутішого 5-зіркового готелю - скупатися і влягтися засмагати, де йому зручно.
Півострів Касандра. Дівчата дуріють.




Готелі, бари, інші приватні власники мають право орендувати на пляжах місце для лежаків і парасольок. При цьому, знов-таки, йдеться не про шматки території, - ви можете запросто лягти на гальку між тапчанами. А от сама можливість полежати в комфорті під парасолькою коштує в середньому 6 євро за добу (ціна за набір із тента і двох шезлонгів). Утім, на багатьох пляжах лежаки стоять порожні, а економні відпочивальники сидять на власних ряднах під своїми ж парасольками.



Кнопка на пляжі для виклику бармена.

При цьому на пляжах при багатьох барах достатньо зробити мінімальне замовлення, щоб користуватися шезлонгами безплатно.

А ось душ на грецькому пляжі - не надто поширений атрибут.



Вечірній пляж біля готелю Ocean View, регіон Пангео (Східна Македонія), на 65-кілометровій лінії пляжів.



Басейн готелю Ocean View.



Касандра. Останнє занурення в Егейське море перед від'їздом.



Вода дуже прозора.



Монетка в море на прощання - щоб повернутися мерщій :)

P.S. Дивилися на Bookingу ціни на готелі на Халкідіках у вересні. Є всього 148 євро на двох на тиждень. Хочемо.

журналістика, фото, брати наші менші, краса нелюдська, УМ, Греція, мандрівки

Previous post Next post
Up