Перший етап чемпіонату Європи позаду. Чим відзначилися вболівальники?
Фото Рейтер, Daylife.com та з інших інтернетів.
Учора перед матчем у Донецьку уже традиційним маршем пройшло вулицями міста фанополчення збірної гостей. Цього разу - Англії. Акція майже п’яти тисяч «левів» була оригінальною, адже гості з Британії несли... труну.
Як повідомив представник організаторів донецького кемпінгпарку Богдан Чабан, бутафорська домовина, підготовлена британськими вболівальниками, означала протест проти слів неабикого, а капітана збірної Англії Сола Кемпбелла. Адже перед початком чемпіонату Європи темношкірий футболіст в інтерв’ю БіБіСі страхав європейців проявами расизму в Україні. Мовляв, якщо поїдете туди вболівати - можете повернутися в труні. Однак англійські фани пересвідчилися в тому, що українці - приязні й гостинні, тож і показали під час маршу: «в гробу ми бачили такі страшилки».
Гріб у Донецьку.
Загалом, українопольське Євро стало великим святом єднання фанатів - «дітей різних народів», так само, як і попередні ЧЄ, що проводилися в Західній Європі.
Рашн стайл.
Зі знаком «мінус» відзначилися лише російські вболівальники. Після першого матчу, проти чехів, вони жорстоко побили кількох польських стюардів на стадіоні у Вроцлаві, котрі намагалися припинити хуліганські прояви гостейрадикалів. А головною НП стали сутички фанів перед грою Польща - Росія. Тоді «триколірні» розгорнули на Національному стадіоні у Варшаві мегабанер ледь не на чверть трибун із написом This is Russia («Це Росія») та зображенням червоного витязя з мечем. Поляки побачили в ньому Дмитрія Пожарського, який розбив польськолитовські війська у XVII столітті, та пряму заяву про приналежність Речі Посполитої Російській імперії. Політичне протистояння вихлюпнулося на вулиці, де відбулися криваві сутички хуліганів з обох таборів. Багато хто з оглядачів назвав агресію російських фанів у Польщі продовженням експансіоністської політики Кремля. УЄФА оштрафувала Російський футбольний союз на 150 тис. євро. Польська поліція арештувала більше 200 росіян. Двох засудили до ув’язнення - на два й три місяці.
Російський банер у Варшаві, який спричинив зіткнення.
Ще один ексцес був у Познані на матчі Хорватія - Італія, де фани кинули на поле запалений фаєр. І в цьому матчі, і раніше вогонь на поле викидали росіяни. Вони ж вибігали на футбольний газон під час матчу, пробували це зробити й англійці в Києві.
Фаєр на матчі Італія-Хорватія, як виявилося, кинув росіянин.
Хай там як, в Україні все проходить весело і дружньо. Німці закохалися у Львів, шведи - у Київ, голландці - в Харків.
Трендами інтернетмереж в усьому світі стали картинки з українських стадіонів: хлопчик Тимур, який щиро радіє перемозі української збірної над шведами (він виявився сином нардепа«тушки» Валерія Шаманова, перебіжчика з БЮТ); французька парочка, що цілується під зливою на «ДонбасАрені»; голландські фани носять на руках харківську міліціонерку; фан у синьо-жовтій перуці, що заснув під час матчу...
Хоча без політики теж не обійшлося: вболівальники Голландії, Данії, Німеччини та інших країн охоче демонстрували перед фото й телекамерами плакати із гаслом Free Yulia! - «Звільніть Тимошенко!»
Текст
звідси.
Фан України під дощем у Донецьку.
Німкеня у Львові.
Український Супермен.
Поляк.
Німець.
Француженка.
Голландські фани в Харкові носили міліцію на руках і плечах.
Англійці.
Фанати Данії - фанати Тимошенко.
Наші.
Русскіє ідут, русскіє ушлі.
Німці.
Хорвати.
Англійці на "Олімпійському".
Ірландці.
Німці у Львові.
Польща програла.
Німкені.
Французький поцілунок під дощем у Донецьку.
Данський поцілунок у Львові.
Греки.
Хорвати й італійці а ля Балотеллі.
Шведи.
Українки. А "Фемен" іде лісом.
Тимур Шаманов на матчі зі Швецією.
Шведи в "Жулянах".
Іспанці біля польського банкомата.
Росіяни.
Португальці.
Голландці й голландки.
Засмучені шведські Пеппі Довгі Панчохи.
Голландці.
Подружки гравців збірної Німеччини - Матсова Хуммельсова - Каті Фішер, Маріо Гомесова - Сильвія Майхель.
Українці в Донецьку.
Севастополь наш!
Фан-зона в Києві, матч Україна-Англія.