Вище небОАЕ

Jan 04, 2010 15:08

Як відомо, ledilidи кілька разів на рік живуть понад хмарами - в буквальному сенсі, чому є документальні фотосвідчення з нашого 18-го поверху.
А от мешканці багатьох будинків у Дубаї "зависають" над хмарами регулярно.
Окремий пост про подорож Л. в ОАЕ чекайте невдовзі, а наразі - тримайте фотку (не нашу :)) з видом із найвищого у світі хмарочоса "Бурдж Дубаї Халіфа", відкритого сьогодні.


Далі - ще одна фотка і текст про споруду.
Кстатє, Л. її бачила на власні очі. Розповідь і знимки будуть скоро.


Через чотири дні після початку 2010 року мешканці й гості Дубаї мали змогу помилуватися феєрверком, барвистості та яскравості якого могли б позаздрити будь-які новорічні вогні: в однойменному еміраті урочисто відкрилася «Дубайська вежа» - «Бурдж Дубаї».

Ще два роки тому, в розпалі будівельних робіт, ця будівля побила рекорд тайванського Тайбея (508 метрів) і офіційно стала найвищим хмарочосом у світі. Нині висота «Бурдж Дубаї» становить понад 800 метрів (офіційний сайт вказує 824 м, але точну висоту компанія-власник тримала в таємниці аж до церемонії відкриття). Вищої споруди людство не створювало ще ніколи. Навіть Варшавська радіомачта, яка завалилася у 1991 р. й досі утримувала звання найвищого зі штучних утворень, сягала лише 646 метрів.

За церемонією відкриття велетенського «сталагміта», який нагадує формою «Дубайська вежа», у прямому ефірі мали змогу спостерігати близько 2 мільярдів телеглядачів. А щасливцями, яким випала нагода першими відвідати новий символ арабських розкошів, стали 6 тисяч почесних гостей на чолі з шейхом емірату Дубаї, прем’єр-міністром Об’єднаних Арабських Еміратів Мухаммедом бен Рашидом Аль Мактумом. Відкриття найвищого хмарочоса планети приурочене до четвертої річниці його правління в Дубаї.

Керівництво емірату покладає на «Бурдж Дубаї» великі сподівання. Планується, що вежа стане центром нового ділового кварталу і підтвердить репутацію Дубаї як одного з провідних фінансових центрів світу. Це реноме дещо похитнулося кілька місяців тому, коли тільки допомога сусіднього емірату Абу-Дабі в розмірі 10 мільярдів доларів врятувала фінансові ринки Дубаї від краху.

Тому головне призначення найвищої будівлі світу - офісно-торговельний центр. Рівні з 9-го по 16-й відведені під розкішні резиденції, інтер’єр яких розробляв особисто італійський дизайнер Джорджіо Армані. Ще кілька поверхів займатиме перший готель потенційної мережі «Армані».

Усього в «Дубайській вежі» 900 квартир - від скромних студіо до величезних за площею п’ятикімнатних апартаментів. 90 відсотків приміщень уже розпродані, але ще напередодні відкриття серед пропозицій агенцій нерухомості ОАЕ можна було знайти однокімнатні помешкання в «Бурдж Дубаї» за смішною як для такого унікального місця ціною - 500 тисяч доларів за 72 кв. м. Найвищий із житлових поверхів - 108-й.

На 124-й поверх за певну плату зможе піднятися кожен охочий - там розташований оглядовий майданчик. Загалом у будівлі 164 поверхи й 65 ліфтів, здатних розвивати швидкість до 18 м/с (ще один рекорд). Однак із першого до останнього поверху їде тільки службовий підйомник, а мешканцям та відвідувачам «Бурдж Дубаї» доведеться долати шлях нагору з пересадками. Зрозуміло, будівельники подбали й про безпеку мешканців - як стверджує офіційний сайт будівлі, пожежна система дозволяє повністю евакуювати «населення» будинку за 32 хвилини. Очевидно, правило в разі пожежі спускатися не ліфтами, а сходами, у «Дубайській вежі» не діятиме.

До речі, як будинок «Бурдж Дубаї» завершується на висоті 643 метри. Усе, що вище, становить шпиль із металевих конструкцій, на якому розміщені антени.

P.S. На церемонії відкриття хмарочос зрештою перейменували в «Бурдж Халіфа» - на честь президента ОАЕ шейха Халіфа бен Заїда Аль Нахайяну.

Фото Рейтер.

фото, враження, мандрівки

Previous post Next post
Up