Черкаські гумористи відсвяткували 50-річний ювілей КВН концертом у «Дружбі народів»

Nov 16, 2011 23:14



Трьохгодинний концерт перед заповненим залом Палацу культури «Дружба народів», зустріч старих друзів, привітання місцевого керівництва й святковий фуршет - так святкували черкаські гумористи 50 років з дня заснування Клубу веселих і найкмітливіших, кругла річниця якого припадає на листопад 2011-го. 20 років тому черкаську команду КВН запрошував виступати у всесоюзному фестивалі особисто Олександр Масляков.

Уперше за останні роки на черкаській сцені зібралася рекордна кількість команд і учасників: вісім команд із Черкас, Умані, Сміли, Чорнобаю та Городища. Причому, крім постійно граючих КВН-щиків, у ювілейному концерті взяли участь також і ті, що вже давно не виступають.

Спочатку відбулася офіційна частина, в рамках якої представники обласної та міської влади вітали учасників свята. Особливо наголосили на, мовляв, постійній підтримці КВН у Черкасах. А далі почалися веселі виступи гумористів. Найбільший шквал емоцій у глядачів викликали жарти про черкаські дороги та Віктора Януковича. Кульмінацією концерту став виступ досвідченої команди з Умані та імпровізація ветеранів-засновників черкаського КВН.

          Одним із таких засновників є Володимир Радько. Він був учасником першої черкаської команди «Робоче шоу», яку створили у 1989 році. Саме цей колектив можна вважати зачинателем КВН у Черкасах.

Як розповів 43-річний Володимир Радько, їхня команда тоді організовувала різні фестивалі в «Дружбі народів», активно брала участь у всеукраїнських концертах тощо.

«Одного разу ми надіслали свій сценарій гри для погодження в Москву, так звану заявку для участі у всесоюзних фестивалях, - розповідає Володимир Якович. - Тоді нам навіть надійшло запрошення від Олександра Маслякова виступати в головному телевізійному шоу. Однак наша команда в Росію так і не поїхала».

За словами ветерана черкаського КВН, перша черкаська команда проіснувала недовго, приблизно два роки. Після того тривалий час виступала просто збірна Черкас. І лише згодом, у середині 90-х років, уже з’явилися університетські команди з інституту пожежної безпеки (нинішньої ЧАПБ ім. Героїв Чорнобиля МНС України), інженерно-технологічного інституту (ЧДТУ) тощо.



Зараз на Черкащині під егідою Асоціації «КВН України» діє дві ліги: Черкаська обласна ліга, яку підтримує обласна влада, і відкрита Черкаська міська ліга - за підтримки міськвиконкому. У міській лізі грають переважно дитячо-юнацькі команди школярів та студентів перших курсів. Натомість в обласному турнірі змагаються більш старші веселі та кмітливі, які приїздять із різних населених пунктів області. Президентом обох ліг уже кілька років поспіль є Олександр Тепайкін.

Анатолій Бабак, сайт Провінція

квн, провінція, масляков, журналістика

Previous post Next post
Up