Перебуваючи у ясну днину на Чорногірському хребті чи Мармароші та споглядаючи у даль на південь на горизонті можна розгледіти гірський масив з гострими вершинами. Це масиив Родна, або Роднянські Альпи, що знаходяться вже на територія Румунії.
Довжина Роднянського хребта близько 60 км, а середня висота більше 2100. Найвищою вершиною є гора Петросул (2303 м). Хребет розташований всього в 60 км від кордону з Україною і чудово проглядається з Мармароша і Чивчинських гір.
У Роднянських Альпах, на високогір'ї знаходиться 36 карових льодовикових озер, подібних тим, що на Чорногорі або Свидовці. Найбільшим серед них є озеро Лала Маре (Lala Mare) 1815 метрів і займає площу 0,5 гектара. Похід по Родні цікавий ще й тим, що тут знаходиться велика кількість печер. Зокрема найглибша печера в Румунії - Таусорелор (Pestera Tausoarelor), яка досягає 461 метр глибини і 16 км довжини! Однак, більшість цих печер важко доступні для піших туристів і вимагають спеціального спорядження для спуску в них.Масив Родна багатий ще й водоспадами. Деякі з них дійсно епічних розмірів Найбільшим серед них є водоспад Кайлор (Cascada Cailor) заввишки більше 80 метрів.
Продовжуючи традицію святкування Дня народження в Карпатах відгукуюсь на пропозицію та вирушаю до Румунії.
Віза
З 2014 року відвідування Румунії можливе за наявності Шенгенскої візи
Доїзд
З Рівного 0 12-50 електричкою, що на Могиляни, вирушаємо до Здолбунова, там швидка пересадка на електричку до Львова, яка відправляється о 13:20.
О 17:30 ми у Львові. Далі аж, о 20:40 пасажирський потяг до Солотвино. Їде він повільно, але вночі, тому є час на сон.
О 9:05 прибуваємо до прикордонного селища Солотвино. Звідти пішки через пішохідний пункт пропуску до Румунського міста Сігету Мармарош( Сігету Мармацей).
В останньому магазині по нашу сторону обмінюємо гривні на леї. Взяли по 50 лей на особу(курс 6, тобто 50 лей - 300грн). Кордон пройшли швидко. Нас оформили без черги.
Від кордону до автовокзалу декілька хвилин ходу у сторону залізничної станції. Автостанцій є дві. Перша, біля залізничної станції, її минаємо і йдемо до іншої, яка знаходить за декілька метрів. Саме з неї О 11 год відправляється автобус на Боршу. Час в Румунії не переводиться на Європейський, тому чекаємо близько години. Місто Сігету Мармацей, досить контрасне. Більшість будинків обшарпані, двори багатоповерхових будинків засипані дровами, так як отоплюють і певно готують на дровах. Дороги у ямах. Електроопори в індійському стилі, наплутано стотисяч проводів. Населення теж досить різношорстне.
По опису знайденому в неті до Борші має бути комфортабельний автобус з кондиціонером. Приїхав пошарпаний бусік, переобладнаний для перевезень. Загружаємось. Людей не багато. Далі якимись вуличками і провулками рухаємось, як виявилось до водія додому. Очікуємо там 10-20 хв. і далі рухаємось містом на заправку. Біля великого маркета стоїмо ще десь півгодини, охочих їхати в нашому напрямку мало, тому робимо ще одне коло по місту і нарешті виїжджаємо в сторону Борші. Зауважу, що виїзджади ми у вівторок, тобто у будній день, у вихідні певно ситуація інша. До Борші є дві дороги одна з новим покриттям та інша, така, як нам сказав один румун «маде ін Юкрейн» - вся в ямах. Наша дорога пролягає цією трясучкою, тому їдемо досить повільно. Проїзд коштує 13 лей. Квиток купували у водія. Десь о 14 год прибули у Боршу. На кінцевій зупинці біля госпіталю є маркет, там можна докупити все необхідне.
Маршрут починається за госпіталем. Синє маркування вказує шлях. Переходимо міст і дорогою між будинками починаємо набір висоти. За селом дорога йде ненапряжним серпантином, який виводить аж до Метеостанції ,яка знаходиться в цирку г. Петросул. В цьому ж цирку знаходиться озеро Лазер. Висота 1820. Доходимо туди до 19 год. Встаємо на ночівлю.
Старт з 660 м
Відстань 10 км
Час руху 3 год
Набір висоти 1160 м
День 2
Оз. Лазер - г. Петросул (2303 м.) - г. Бухаеску Маре (2268 м.) - г. Ребра (2119 м.) - г. Кормайя (2033 м.)
Від озера прямуємо вверх по кулуару. З першого погляду стрімкий підйом у вверх. Але дорога йде серпантином та постійно петляє, тому дертись вверх не доводиться.
Піднявшись на верх лишаємо наплічники та біжимо на вершину г. Петросул - найвищу вершину Роднянського масиву та східних Карпат 2303м. На вершині знаходиться маленький кам’яний будиночок метеорологів. Він у майжезруйнованому стані та у негоду можна там пересидіти чи поставити намет. З вершини Петросула у ясну погоду можна розгледіти і наші вершини Мармаросів та Чорногірського. З погодою нам пощастило, будо добре видко та вже осіння синява не дала нам розгледіти Чорногору. Знайшли лише ПІЧ та Петрос Мармароський.
Далі дорога по хребту. На підйомі до наступної вершини г. Бухареску Маре нас агресивно зустріли охоронці отари овець - здоровезні собаки. Поки пастух не відкликав їх пройти повз отару було неможливо.
За г.Ребра над озерцем обідаємо і продожуємо шлях. У підніжжя гори є джерело. Зустрічаємо чехів, що подорожують на квадрациклах. Вони попереджують, що завтра буде шторм та дощ. Особливо на це не зважаючи рушаємо далі.
За г. Кормайя вирішуємо вставати на ночівлю. Висота 1850м. Хоч на годиннику лише 17 год, далі не зрозуміла ситуація з водою. Оскільки літо було досить посушливе, багато потічків та озер є пересохшими. Місце для стоянки тут дуже гарне - є джерело, відкриваються чудові панорами гірських хребтів та долин, ввечері чудово мерехтить жовтими вогнями Борша. Поряд із стоянкою будується колиба. Колиб на полонинах та в долинах Родни є дуже багато, всі вони у використанні. Вівчарство досить розвинене. У кожній долині є по декілька колиб та стай(місць для овець).
Відстань 11км
Час ходьби 3 год
Набір висоти 875м
Продовження далі
http://l1saveta.livejournal.com/3276.html