П’ятий рік поспіль благодійна акція «Від серця до серця» гуртує навколо себе небайдужих людей до таких проблем як дитячі хвороби і дитяча смертність. Адже сьогодні в Україні високим залишається показник смертності немовлят у віці до 1 року. Гостро постає проблема недоношених дітей, так як майже 70% з них помирають ще в лікарні. Саме тому цьогорічний захід «Серце до серця» присвячений допомозі новонародженим.
З 17 по 23 квітня був оголошений всеукраїнський збір коштів на придбання обладнання в обласні дитячі лікарні. Тисячі волонтерів з міст і селищ об’єднались навколо благородної мети акції. Збір коштів проводився у різноманітних організаціях і установах: у школах, ліцеях, університетах, магазинах, у супермаркетах, на підприємствах і фірмах.
23 травня відбувся збір коштів в головних центрах міста. Цей день для волонтерів став найнапруженішим. Адже саме сьогодні відбулося спілкування з сотнями перехожих, які мають різні думки і настрої. Волонтер повинен вміло звернутися до кожної окремої людини, розповісти їй про акцію і захопити благородною метою допомогти дітям. У пригоді стали набуті знання, які волонтери отримали на тренінгах, що були влаштовані на лоні природи у парку Перемоги 15 і 16 квітня. Але, зрозуміло, що переживання залишалося перед кожним новим зверненням. Враження від акції Олександра, студента-волонтера НУК: «Коли отримав перший внесок у скриню, то зрозумів, що не так вже і важко - бути волонтером. Також навчився краще спілкуватися з незнайомими людьми, навчився бачити і розуміти погляди».
Але є моменти під час волонтерської роботи, які, безумовно, засмучують. Це небажання певної частини населення навіть вислухати волонтера. Є такі люди, які відмахуються і проходять повз. Вони завжди були і будуть. Але як же хочеться, щоб їх було якомога менше. Авжеж, легше зробити вигляд, що ти нічого не помітив і не почув. Так, просто листя на деревах зашурхотіли. Таким особам немає діла до чужих проблем, до проблем врятування ще зовсім крихітних малят. Але чи можна так жити, так обмежено, так закритися від усього світу, піклуючись про себе? Чи не егоїзм це чистої води?
Не можуть не викликати бурю позитивних емоцій діти, які теж були залучені до акції. В різних куточках були змонтовані ігрові майданчики, на яких були влаштовані ігри з дітьми. Важко описати емоції від побаченого. Але почуття дитячого щастя, яке діти переживали під час тієї чи іншої гри, охоплювало всіх оточуючих: посміхались батьки, споглядаючи за своєю дитиною, отримували нове натхнення волонтери. Адже такий здоровий і щасливий дитячий сміх вартий докладених зусиль. Так невід’ємною складовою програми цього дня був боді-арт - створення на шкірі малюнків фарбою, від якого малеча отримувала море задоволення. Якась особлива атмосфера щирості панувала навколо дітей, яка передавалась волонтерам і перехожим.
Ось і закінчили своє завдання волонтери. З посмішками на обличчях вони прямують у відділення «Кредобанку» здавати свої скриньки. Багато за день було емоцій, але радість за зроблену тобою добру спільну справу вище всього. Хочеться відмітити той факт, що волонтери під наглядом співробітників банку самостійно рахували гроші зі своєї скриньки. Після цього гроші передавались касиру, який перераховував їх вдруге і надавав чек. З банку волонтери виходили щасливими і гордими за свій особистий внесок у цю благодійну акцію. А після важкого напруженого дня можна і відпочити. На головній вулиці міста, у Каштановому сквері, був влаштований заключний гала-концерт в рамках акції «Серце до серця».
За попередніми результатами в Миколаєві зібрано більше 100 тис. гривень.
Від редакції: чильники нашої області також не залишилися осторонь заходу: міністр молоді Р.Сафіулін, що перебував з візитом на Миколаївщині кинув до скриньки 200 грн. (через те, що міністр не мав гаманця, гроші йому дав губернатор), ту саму суму дав голова обладміністрації М.Круглов. Депутат облради (М. Жук та інші) кинули по 100 грн.
http://www.molod.mk.ua/index.php?modul=news&action=show&Pnews=229