Дмитро Луценко. Дарую людям пісню ...

Oct 15, 2014 13:58


У Березовій Рудці своїм земляком пишаються всі. Про Дмитра Луценка тут знають з дитинства. У школі, куди ходив майбутній поет, навіть зробили маленький музей. На стендах все життя митця. Під склом роботи поета та його колег. Всі експонати діти вивчають на уроках. І згодом стають не лише слухачами. Адже в цьому музею вони екскурсоводи. Для учнів талановитий земляк гарний приклад. Вони не лише знають за якою партою сидів Луценко, а й подробиці та значення його життя для українців.


Сьогодні до Березової Рудки приїхало чимало іменитих гостей. Їх збирає дружина пісняра. Тамарі Луценко вже дев'яносто. Але вона не шкодує сил, аби творчість її чоловіка пам'ятали. Прихильників віршів Дмитра Луценка можна знайти і серед української влади. Але Олександр Мороз приїхав сюди лише як поет. Він випустив нову збірку, що - за його словами - натхненна творчістю Дмитра Луценка. Щорічно
на Полтавщині проходить фестиваль «Осіннє золото». Він приурочений до дня народження поета-пісняра. Вже вдесяте нагороджують премією за розвиток національних пісенних традицій та пропаганду української пісні. ЇЇ лауреатами стало понад тридцять митців. Серед них - народні артисти України. І для кожного лауреата ім'я Дмитра Луценка звучить особливо.
Пісенний спадок Дмитра Луценка став окрасою репертуару не лише відомих професійних виконавців, а й багатьох самодіяльних митців. Тут нагороджують найкращих. Для цих співаків не біда, навіть коли раптово вимикаються мікрофони. Було абсолютно не страшно, діляться учасники дуету «Крила». По-перше, тут всі близькі і рідні. По-друге, допомагала невидима присутність Дмитра Луценка. Адже ця пара приїздить на фестиваль чи не з самого його заснування.
На малу батьківщину пісняра приїхали не лише музиканти. Борис Олійник буває у Березовій Рудці кожного року. Поет особисто знав Дмитра Луценка. За його словами, це була віддана своїй праці людина. Його творчість надихала інших. Тож своєму колезі Олійник по доброму заздрив.
Весь фестиваль організовує Тамара Луценко. В мистецькому колі її називають берегинею. Саме їй сьогодні передають вітання та найщиріші побажання. Адже вона працює не покладаючи рук аби ім'я чоловіка не стерлося з історії. Та й винуватця свята жінка знала краще за всіх. Чуйний та людяний - так про Дмитра Луценка згадують всі ті, хто знав його за життя. І не дивно, адже лейтмотивом усієї творчості поета-пісняра була любов: до землі, міст і, звичайно, людей.

image Click to view

Полтавщина, поэзия, музей

Previous post Next post
Up