В бік Житомира. Частина 1.

Feb 13, 2015 12:35

..еммс..
Два поста про поїздку до Житомира. Дівчатам захотілось собі тату, знайшов я майстра з God's Garage, ну і поїхали, захватив з собою фотік, - залишилось у мене пара будинків в Житомирі не зафіксованих в часі в моїй колекції старих пам'яток..
По дорозі заїхали в Коростишів, показав основні пам'ятки своїм супутникам, обновив фотки, потім в Житомирі заїхали зробили пару фоток, поки був час до татуювання, ну а під час набивання, щоб не гаяти час, пройшовся ще трохи центром.
Потім заїхали в ГудсГараж, там місцеві мотоциклісти якраз повернулися з Денишів, а мої попутники загорілись теж побачити Денишівські скелі, так ми ще заїхали за Житомир, хоч і не планували.
Тож Перша частина про не Житомир, ну а Друга - навпаки)))


Про Коростишів у мене був вже пост , тож на цей раз фоткав усілякі пам'ятники, ну і деякі елементи пам'яток.
Почну з костела Різдва Діви Марії, побудованого родиною Олізарів в 1779-96 році, а саме Філіпом Нереушем Олізаром, костел в стилі польського бароко, з двома дзвіницями, передній фасад оформлений пілястрами з композитним ордером, також присутні сандрики над псевдовікнами і нішами, де колись стаяли фігури св'ятих, мабудь:









- ліворуч під шатровим куполом до костелу була прибудована усипальниця роду Олізарів.
Праворуч від костела в стилі класицизму збереглась бібліотека, побудована в 1820 році.
Шале, господарський будинок (1830-40) з садиби Олізарів:






- купальня з садиби Олізарів, також як і шале знаходиться в місцевому парку.
Ще в парку є сучасні пам'ятники, пару з яких (я трохи "не по цим ділам") я засняв, але почав накрапати дождик і ми вимушені були їхати на Житомир:





Житомир буде в другій частині, а тут я продовжу, що ми бачили після Житомира.
Село Дениші, руїна палацу цукрозаводчика М.Терещенка (кінець 19 століття) по проекту П.Голландського:










а це річка Тетерів, фото з дамби, де на лівому березі знаходяться скелі, їх використовують альпіністи для тренувань:






Ну і закінчу Тригірським монастирем, він в декільках кілометрах від Денишів, складається з келій (1782) перебудованих на прохання настоятеля Адріяна Шубовича архітектором Йоганом Шнайдером, та Спасо-Преображенського собору (1854-73) побудованого з елементами російського та візантійського стилів. В плані хрестообразний, один купол і чотири главки-купола на середхрестті маківкоподібні, рамена прямокутні з двосхилим дахом з виходами-порталами в напрямок від центру, апсида напівциркульна, над бабінцем чотиригранна дзвіниця, зверху шатроподібний дах. По всьому периметрі розміщенні витянуті вікна, зверху напівкруглі, оформлені сандриками в старо-руському стилі:










Другий пост буде по Житомиру з великою кількістю фоток, незабаром..




Дениші, Коростишів, Тригір'я

Previous post Next post
Up