не вдалося, нажаль, того року побувати на морі, але цього літа таки зїздили )) дочка мегазадоволена !..
постараюся деталізувати минулолітній пост про дитячий відпочинок, посилання тут
щоб не перегрітися та не змерзнути в дорозі автобусом, а ще максимально виспатися, в салон:
дитину і себе вдягаю в зручний одяг - майка/футболка і капрі/бріджі
беру додатково для перевдягання на сон - реглан і штанці + шкарпетки
для виходу з автобуса ввечері, вночі чи під ранок - худі (фліска), якщо холодно
на сон - плед накритися (махрове простирадло оптимально), звичайна подушка дитині під голову (а собі під спину вдень) і надувна п-подібна собі (також зі всіх найкомфортніша, місця мало займає)
як не дивно, але для відпочинку на морі брати з собою багато одягу не потрібно. з основного такий:
для сну - майка чи футболка + шорти, якщо дитина не накривається (собі також майка/футболка і звичайне простирадло)
домашній - домашня чи вулична сукня без рукавів чи з коротким рукавом, щоб дитина бігала в номері чи гуляти. або майка/футб + шортики. хто як любить (собі беру довгу футболку або так, як дитина)
піти на пляж і повернутися - біла тонка сорочка + короткі джинсові шорти, або сукня без рукава, з коротким, 3/4м чи довгим рукавом
для прогулянок в обід у спеку - те саме, але з довгим рукавом, щоб не згоріти. можна додати й білі тонкі штани, щоб захистити ноги
на вечір - як домашній
для прогулянок з комарами - реглан + штанці, і худі при холодному вітрі вночі
для дитини бажано обирати санскріни на фізичних фільтрах, спф 30-50. в першу чергу треба відразу помастити ніс і вуха - згорають першими. далі згорають плечі переважно. вже потім ними можна користуватися в залежності від сонячної активності в різний час доби (безпечно перебувати на сонці до 11 і після 17), ступеню чутливості дитячої шкіри до сонця, к-ті уже "відбутих" днів на відпочинку й рівня засмаглості шкіри, тд. також ці санскріни стійкіші до води, бо санскріни на хімічних фільтрах потрібно поновлювати після кожного купання. а дитину з води не витягнеш )) сама користуюсь хімічними, бо не залишають білих розводів на шкірі й легко змиваються. але мащу тільки ті місця на тілі, що найшвидше згорають або якщо перебуваю під сонцем в обідній небезпечний час без одягу не в тіні. тіло в мене найбільше згорає на таких ось місцях. тому саме їх при потребі захищаю санскріном, а не всю себе )) щоб і засмагнути в міру, але щоби й шкіра обпечена не «облазила»
ось як «засолюється» тіло, якщо пшикатись морською водою - кристалізується сіль ))) а взагалі пшикання дає ефект «ніби покупалась в морі», коли вода захолодна. ну і гарний ефект охолодження, якщо спекотно.
і само собою, що дитину під парасолю не загониш )) тому тінь і санкрін можна замінити спец одягом з спф-захистом або найпростіше - білою тонкою сорочкою на довгий рукав чи хоча б світлою футболкою, в період 11-17 год дня.
щоб личко засмагло, носимо хусточки-бандани. зручними є трикотажні, бо тягнуться і краще лягають на голову. а щоб обличчя не згоріло - даю дитині кепку чи панамку, а собі пляжний капелюшок. в них добре гуляти, бо купатись комфортніше таки у бандані - вона волосся в очі не пускає, + її вітром не здує, водою не змиє.
дитячі плавочки мають бути в розмір і добре триматись, щоб не спадали у воді і запобігали попаданню піску під тканину в іграх з піском.
плавальний круг зручно на хвильки в морі (з обіду), нарукавники - на штиль (до обіду).
що у мене з собою на пляж:
нарукавники чи круг
бандани дитяча і моя
панамка/кепка дитячі і мій капелюх
дитячі плавки запасні
чехол для окулярів дитячих і моїх
спф-кофтинка дитині
гігієнічна помада з спф
креми-санскріни дитячий і дорослий + дзеркальце, щоб зручно було собі ніс намазюкати
надувна п-подібна (та, що з автобуса) подушка мені для лежання на пляжі і купання в морі
пшикалка ікеа для мене, щоб охолоджуватися морською водичкою при активному засмаганні
аквашузи, якщо пляж чи дно моря «непрохідні» босяком, чи біля басейну
підстилку і парасольку несе чоловік :))
експериментувала з кремами для обличчя, що мають спф 15 і 30. якщо користуватися весь відпочинок, то обличчя залишиться біле при засмаглому тілі )) смішно. але зате можна спокійно носити на пляжі сонцезахисні окуляри - це напевно єдиний плюс. всетаки краще тільки кілька днів мастити крем з мінімальним спф, а далі дати шкірі обличчя засмагати. виняток - ніс, або брати звичайний санскрін з хімічними фільтрами, як і для вух. а крем для обличчя з спф 30 варто залишити для міста, щоб не згорати при незасмаглому тілі.
* краще брати 2-3 різного кольору, але одного крою - щоб не згоріли незасмаглі місця при зміні купальника * дівчинці дошкільного віку достатньо тільки плавок (верх переважно лише заваджає). якщо суцільний купальник, то обрати такий, де шлейки не спадатимуть з плечей і щоб був у розмір (існують моделі, в яких по боках є затяжки для регуляції розміру відповідно до росту дитини) * перед першим засмаганням сховати шлейки від верху купальника, відрегулювати його на спині й поправити на своє зручне місце низ купальника - бо перший вихід під сонце ловиться так, що потім не зміниш уже * берегти плечі - вони горять найактивніше (поряд з носом і вухами) - у мене для цього є верх-болеро