(в процесі дописування)
термобілизна дуже актуальна, щоб в холодну пору - а це фактично мінімум 5 місяців у році - зігрівати тих діток, що мало рухаються та не давати замерзнути й застудитися тим діткам, що рухаються активніше.
в загальному, термоодягу є більше. і наша сім’я активно використовує різні види: це і натільне термо (у дитини мериносове, а у нас з чоловіком синтетичне), флісові кофти (фліски) та флісові безрукавки, для малечі флісові чоловічки як середній шар утеплення у демісезон та взимку або верхній в холодне літо й тепле демі, вітрівка на флісі та зимова куртка на флісовій підкладці, флісові реглани-гольфи, флісові сарафани, флісові леггінси/штанці і термоштанці на флісовій підкладці, флісові шапки чи на флісовій підкладці й такі ж рукавички, дитячі зимові комбінезони на флісі; а вдома - флісові комплекти (реглан + штанці), флісові сукні й флісові чоловічки - в якості домашнього одягу (а дитина у флісі ще й спить, бо не накривається).
і це тільки частина, тому що буває багато-багато всього, що ми ще не пробували: мериносові піжами (комплект чи чоловічок), мериносова доросла термобілизна, мериносові майки та колготки, мериносові і поляртекові сукні, всі можливі поляртекові речі, різноманітний термослінгоодяг і т.д…
термоодяг годиться і для дому, і для вулиці - він універсальний.
ходовим є переважно фліс, тому що одяг з флісу можна замовити з будь-якого магазину європи/америки або легко знайти у нас в магазинах секонд-хенду.
основними термотканинами є такі:
- merino wool (вовняна шерсть мериносів)
- поляртек (Polartec Power Stretch, Polartec Power Dry, Polartec Classic, …)
- фліс - різна товщина
- інша синтетика (для спорту)
- поєднання різних тканин
певний вид термотканини підбирається під конкретну рухову активність дитини, тобто фактично під вік. чітких рекомендацій нема, тільки приблизно й також, кому яку тканину більше подобається носити :)
мериносик гарно зігріває і його переважно беруть малоактивним діткам (лежачі, сидячі, малоходячі), поляртек (драй і стрейч) годиться для всіх діток, бо і зігріває, і добре відводить вологу, а флісові речі найчастіше використовують як додатковий шар утеплення, бо в якості термобілизни його не буває.
ОСІНЬ-ЗИМА-ВЕСНА (температура від +15 і нижче):
Небігаючі:
до прикладу - комбінація мериноса з флісом і з класичним верхнім одягом
- коли тепліше: натільна термобілизна з мериносової шерсті (реглан + штанці, або чоловічок) + флісовий чоловічок
- коли холодніше, з вітром: натільна термобілизна з мериноса + демікомбез на холофайбері + одношарова чи двошарова флісова шапка або мериносовий шолом + флісові або мериносові рукавички
- коли мороз: натільне термо з мериноса + зимовий конверт-комбінезон на холофайбері і флісі - до 1-1,5 року (а далі - роздільний або суцільний термокомбезик) + термошапка (зверху плащовка + всередині фліс) від вітру та морозу + термокраги (зверху плащовка + всередині фліс) від вітру та морозу
хоча термобілизну й можна замінити котоновим боді-гольфиком і котоновими колготками чи просто котоновим чоловічком, але меринос гріє все таки краще від котону ))
Бігаючі:
до прикладу - комбінація мериноса з флісом і з класичним верхнім одягом (орієнтовно на 0 - -10)
- мериносова майка + мериносові штанці + мериносові шкарпетки
- котоновий гольфик + термоштанці на флісовій підкладці
- зимова куртка на холофайбері + фліска + флісова шапка + флісові рукавички
до прикладу - комбінація поляртекових тканин (орієнтовно на ту ж температуру)
- термободі з горловиною і довгим рукавом і термолеггінси + термошкарпетки, все з Power Strech
- «печеньки» від мамалечі - універсальний одяг !!.
- демісезонний шлемик Power Strech (на 0 - +10) чи зимовий шлемик Classic 200 (на 0 - -15)
- комбез Wind Pro, Wind Block та терморукавички
детальніше про одягання в поляртеки тут
http://mamalecha.livejournal.com/7576.html#cutid1 Для слінгу:
для неходячих/починаючих ходити: суцільний поляртековий або флісовий слінгокомбез з манжетами-кишеньками на ручки/ніжки або флісовий чоловічок на кілька розмірів більший
для активно бігаючих: роздільний поляртековий слінгокомплект з подовженими манжетами типу «печеньки» або флісовий комплект (фліска + штанці)
Для висаджування неходячих і малоходячих - поки нехолодна осінь/весна - як верхній одяг зручні суцільні демікомбезики з замком по кроковому шву чи схожого типу одяг для швидкого доступу до багаторазового підгузника. підкладка - фліс або поляртек. чи подібні речі, які активно з’являються для зручності мамусь, які практикують багаторазові підгузки або висаджування з народження.
*******************************************
відомі бренди, що шиють мериносовий одяг - joha, janus, cubus, name it, tom&trine та ін. на і-нет продавалках можна пошукати й купити
популярні серед слінгомам - слінгомайстині давно відшивають різні моделі термоодягу, яких можна знайти в і-неті, напр. на сайті слінгомам
теги «мастерица»
https://ua-slingomamy.livejournal.com/tag/напр,
https://www.facebook.com/petricanna я ще теж замовляла у кравчині, яка якісно шиє на замовлення з мериносової тканини, напр.
антоніна з кідстафу
https://www.kidstaff.com.ua/user-anno-57627 є а також майстриня, що займається суто пошиттям з різного поляртеку
https://www.facebook.com/groups/inVara.thermal.clothing (всі 3 шари одягу для демісезону та зими)
про її асортимент
http://mamalecha.livejournal.com/47689.htmlпро поляртек
http://mamalecha.livejournal.com/47401.htmlпро верхній одяг з вересня до травня:
дощовик-«грязепруф»
http://mamalecha.livejournal.com/43370.html-20 + 20
http://mamalecha.livejournal.com/75715.html-10 +10
http://mamalecha.livejournal.com/70904.html також майстриня з мериносу + поляртеку Power Stretch та Power Dry
https://www.facebook.com/Mira.termo/ (є навіть літня колекція термо)
про її асортимент
https://mira-termo.com/ **************************************************************
як носити? термобілизна одягається на голе тіло, тому й називається «натільною» - інакше вона не зможе виконувати своєї функції із зігрівання і вологовідведення. догляд як за делікатною тканиною.
цього року моя донечка в садочок також ходить у мериносовому термо: має маєчку і штанці з подовженими манжетками. в майці (за потреби) перебуває весь день у групі під футболку, реглан чи сукню. а штанці вдягає на прогулянку - їх набагато легше вдягнути, ніж колготки. дитина задоволена.