це мінімальний набір одягу, в якому зручно активно гуляти і гратися надворі, не страшно забруднити чи протерти-подерти: і в пісочниці посидіти, і з гірки з’їхати, і в калюжі пострибати…
багато описувати не буду, бо літній гардероб дуже схожий на підбір одягу в садочок. тому подам просто списком з нюансами:
• Футболка короткий рукав, майка
• Футболка довгий рукав
• Джегінси (пояс-резинка)
• Шорти короткі (навколо ніжок на манжетах-резинках, щоб пісок не засипався до трусиків) - джинс чи цупкий котон
• Капрі, що закривають коліно (вбережуть від подряпин) - джинс чи цупкий котон + пояс-резинка, бажано штанини низом на резинці
• Шортики-спідничка джинс чи цупкий котон
• Лосінки довгі - краще не дуже світлого кольору
• Головний убір (панамка чи бейсболка)
• Сукня (довгий і короткий рукав, без рукавів) + під низ трикотажні шорти чи капрі-бріджі не світлого кольору
• Сорочка/блузка світлого кольору з довгим рукавом - на спеку, щоб вберегти тіло від надмірного засмагання
• Босоніжки і подібне + взуття з прорезиненим передом для толокара чи копання мяча
• Дощовик (для довгих прогулянок по калюжах)
• Вітрівка - підкладка котон чи сітка (на футболку при вітрі)
• Софтшелка (на футболку при вітрі і невеликому дощі)
• Фліска та флісова безрукавка (на футболку при незначному похолоданні)
решта одягу вже як святковий варіант чи на вихід. напр., вузька спідниця або колготки під спідницю та сукню - святкове вбрання на прохолодне літо замість лосінок чи джинсів
************************************************
літо з його різною спекою, різної теплоти вітром та прохолодою в дощ є чудовою порою навчити кількарічну дитину, як правильно одягатися надвір, щоб було комфортно і щоб не вбити свій імунітет, який відповідає за протистояння застуді. на своєму ж прикладі :))
ненормально, коли гуляють батьки, вдягнуті у футболки, з дитиною, вдягнутою в шапку і теплу куртку. шкідливо привчати дітей до постійного "парникового ефекту" і робити з них мерзлючків. от спробуйте себе одягнути так само, як плануєте одягнути активну дитину, особливо защепити куртку до кінця під шию - і відчуєте весь кайф впарювання від вкутування (врахуйте, що в дитини обмін речовин пришвидшений - якщо вам буде некомфортно, то значить дитині буде вдвічі гірше).
і ось пояснення, що насправді є загартовуванням
http://video.komarovskiy.net/shkola-doktora-komarovskogo-zakalivanie-09-05-2010.html , бо дійсно не купання в прохолодній воді чи моржування, бо дитині таке є здебільшого неприємним )) а загартовування повинне бути постійним, а не десь-колись
важливе також 3-шарове вдягання: футболка - фліска - вітрівка. це комплект, якщо дуже холодно (+10 градусів) і холодний вітер. якщо нема вітру, знімається вітрівка. якщо потепліло, але є вітер, то знімається фліска. 2-шарове одягання актуальне приблизно на +15 градусів. більше + 20 - тільки 1 шар - футболка короткий/довгий рукав.
і про низ - ніяких колготок під штанці, бо літо це 1-шарове одягання на ноги.
основне, літо - пора ходити точно без шапки, а тільки в панамці при прямому сонячному промінні або «простоволосо» в тіньку. всілякі трикотажні одношарові і в дірочку шапочки ховаємо подалі на осінь, бо влітку температура рідко опускається нижче 10 градусів навіть зранку, а при вищій носіння шапки вже стає зовсім некорисним для здоров’я - тому загартовуємо вуха теплим чи прохолодним вітром або користуємось капюшоном в дощ. а якщо хочеться одягти шапку на дитину, то одягаємо і собі, і таткові, і бабусі - щоб було справедливо.
таке чудо найшла - повноцінна трикотажна шапка-вушанка, але в дірочку )) явно косить під панамку. це напевно спеціально для любителів шапочок влітку
але не ведіться, то НЕ панамка, бо саме шапки призначені для захисту вух від холоду. а панамки чи кепки - для захисту маківки голови від перегрівання та очей від прямих сонячних променів. ось так :))
це також котоновий гібрид з накладками на вуха
босоніжки то таке взуття, яке носиться без шкарпеток !!. тому підбираємо зручне, щоб не натирало. інакше дитина буде мати «шкарпеткову» засмагу й вічно спітнілі ноги.
вітрівка багато місця не займає, тому при довготривалих прогулянках і можливих різких чи мінливих змінах погоди повинна завжди бути в мами в рюкзаку/сумці.
колготки під сукні не дуже практично на літо. набагато краще лосінки - їх можна за потреби підтягнути до колін і вже дитина не париться. і окремо шкарпетки, якщо не під босоніжки. так само і з футболкою на довгий рукав - завжди рукави можна підтягнути до ліктів.
шортики - з манжетками навколо ніжок
а капрі оптимально такого типу
дощовик то така дуже зручна штука для тих, хто любить гуляти в дощ і обов’язково по калюжах. найпопулярніший - роздільний: курточка і півкомбез. є без утеплення, а є на флісі. найзручніше звичайний, а утеплити завжди можна додатково за потреби флісовим костюмом.
вибір: має бути прорезинена водонепроникна тканина з герметичними швами. капюшон вмістимий, бажано з дашком. на штанинах внизу щоб були резинки чи стропи, які зачіпаються за взуття, щоб штани не підскакували вверх ну і як додатковий захист від захлюпування води через верх взуття.
одягається і носиться в дощ разом з непромокаючими чобітками (резинові чоботи, чоботи з пінки еva, чобітки crocs або чобітки з gore-tex).
Lupilu без флісу
TCM Tchibo з флісовим напиленням
Impidimpi з флісовою підкладкою