За что судят героев АТО?

Jan 26, 2016 12:35

Герої виявилися не зовсім героями. В даний час в судах знаходяться справи проти 800 учасників АТО. За що ж їх судять?

В основному справи можна розділити на три категорії: самовільне залишення позицій, кришування контрабанди, та "геройства" над місцевим населенням. І якщо за першою категорією громадськість стає на захист командирів, що вивели, часто всупереч наказу, особовий склад ввірених їм підрозділів з оточення і уникнули непотрібних жертв, то з останніми "героями" особливо не носяться. Воно й не дивно. Основна кількість таких справ зараз розглядається проти батальйонів "Торнадо" і "Айдар", представників яких неодноразово звинувачували у викраденнях, тортурах, "віджиманні" майна і тому подібних "геройствах". А якщо врахувати, що, наприклад, "Торнадо" діяв під егідою МВС, то стає дуже прикольно: ті, хто мали встановлювати законність і порядок - її порушували.

Хоча чи варто цьому дивуватися, якщо врахувати з якого контингенту інколи набирали всі ці батальйони? Залишається відкритим питання про те навіщо і кому це було потрібно. Навіщо замість спецоперації силами СБУ починати загальновійськову операцію із застосуванням авіації і артилерії та ще й із залученням до неї відвертих злодіїв? Та й в принципі, навіщо замість переговорного процесу потрібно було починати війну? А те, що її почали свідомо і з певною метою - сумнівів немає.

Так що на мою думку, замість командирів, які відмовилися виконувати наказ "за будь-яку ціну" на лаві підсудних повинні перебувати ті, хто віддавав ці накази - починаючи від керівництва АТО і закінчуючи вищим політичним керівництвом. І я думаю, що рано чи пізно це станеться - на лаву їх посадять якщо не чужі, то "свої".

[перевод на русский]Герои оказались не совсем героями. В настоящее время в судах находятся дела против 800 участников АТО. За что же их судят?

В основном дела можно разделить на три категории: самовольное оставление позиций, крышевание контрабанды, и "геройства" над местными. И если по первой категории общественность становится на защиту командиров, выведших, зачастую вопреки приказу, личный состав вверенных им подразделений из окружения и избежав ненужных жертв, то с последними "героями" особо не носятся. Оно и не удивительно. Основное количество таких дел сейчас рассматривается против батальонов "Торнадо" и "Айдар", представителей которых неоднократно обвиняли в похищениях, пытках, "отжиме" имущества и тому подобных "геройствах". А если учесть, что, например "Торнадо" действовал под эгидой МВД, то становится очень прикольно: те, кто должны были устанавливать законность и порядок - ее нарушали.

Хотя стоит ли этому удивляться, если учесть из какого контингента порой набирали все эти батальоны? Остается открытым вопрос о том зачем и кому это было нужно. Зачем вместо спецоперации силами СБУ начинать общевойсковую операцию с применением авиации и артиллерии да еще и с привлечением к ней откровенных уголовников? Да и в принципе, зачем вместо переговорного процесса нужно было начинать войну? А то, что ее начали сознательно и с определенной целью - сомнений нет.

Так что по моему мнению, вместо командиров, отказавшихся выполнять приказ "любой ценой" на скамье подсудимых должны находиться те, кто отдавал эти приказы - начиная от руководства АТО и заканчивая высшим политическим руководством. И я думаю, что рано или поздно это произойдет - на скамью их усадят если не чужие, то "свои".


image Click to view



злочини, Украина, Україна, суспільство, ато

Previous post Next post
Up