Нереальність

Jul 15, 2013 16:15

Читаю Ісабель Альєнде, "Любов і пітьма".

Доволі грубенька антипіночетівська агітка з нагромадженням жахіть. Часом виникає враження, що її настрочив писака з відомого роману Варґаса Льоси.

З книги випливає, що проти генерала Піночета боролися спадкові революціонери, котрі не бачили іншої мети в житті, пересичена, знуджена молодь із багатих родин, а також... збоченці.

І ще одне, про що обмовилася племінниця соціялістичного людомора, - для всіх цих підпільників нормальне життя було... нереальним, ілюзорним, несправжнім. Вони його просто не сприйммали, тому й були готові до його знищення:

«Відтоді як Франсіско почав працювати в журналі, він відчував, що життя його стало багате на різні несподіванки. Місто для нього було розділене невидимим кордоном: він часто-густо був змушеним його переходити... Однією ногою він стояв у світі вимушених ілюзій, іншою - в реальному світі підпілля. У кожному конкретному випадку він мусив пристосовуватися до вимог моменту; та після рабочого дня, коли в тиші своєї кімнати він подумки перебирав події, що трапилися, то приходив до висновку: в умовах щоденного роздвоєння краще особливо не роздумувати, тоді страх чи гнів будуть не в змозі тебе паралізувати...»

Гадається, що для наших опозиціонерів, які мріють розхитати країну задля примарних «свобод», повалити ненависний їм «режим» навіть ціною обвалу економіки та масового зубожіння, теж є притаманним аналогічне світовідчуття: реальною є лише їня безтямна «боротьба», а життя, яким живуть мільйони українців, - для них якесь несправжнє, на нього можна не зважати, ним вільно можна пожертвувати, переступити через нього, просто не помічати його...

революціонери, литература, Украина, Ісабель Альєнде, Чили, Латинська Америка, антикомунізм, Україна, Пиночет

Previous post Next post
Up