Травневі Ґорґани. День 1. Бограч

May 05, 2017 12:13



Карпати | Травень 2017

Маршрут: с. Максимець - пол. Стремена - пол. Боярин.

Розповідь про травневий Бограч на полонині Боярин.



В Івано-Франківськ наш потяг прибув близько шостої ранку. Ми швидко вивантажились з потягу і прибули на точку збору учасників бограчу. Увесь вокзал був заповнений натовпом туристів з наплічниками, серед яких  з’являлися поодинокі велосипедисти, що напевно десь тут розпочинали свій вело-маршрут.

Учасники бограчу поступово збиралися на точці збору, чекаючи на трансфер до с. Максимець, звідки починалася маркована стежку на полонину. Трансфер був запланований на 7-му годину ранку, тож був час перепакувати наплічники, а організатору роздати учасникам продукти для приготування головної страви.

О сьомій годині під’їхав автобуси, ми завантажили наплічники в той, що відправлявся першим і за дві з половиною години вже були у Максимці.

Погода була похмура, та було досить тепло, щоб стартувати лише у футболках. Наші збори зайняли більше часу, ніж в інших туристів, і ми розпочали рух до полонини тоді, коли усі інші пасажири нашого автобусу вже хвилин десять як рушили.

1. Максимець


2. Листяні дерева лише розпускають бруньки


Поки ми рухалися селом нас обігнав автобус з рештою учасників зустрічі.

Місцеві мешканці як раз в той час саджали картоплю і більшість була на грядках зі своїми кіньми, розпушуючи землі і закопуючи бульбу.

3. Посадка картоплі


4.


5.


6.


7. Карпатські пейзажі


8.


9. Вздовж річки Максимець


10. Хмарно


11. Місток через струмок


12.


В місці впадіння потічків Середнього і Зачерпинця в річку Максимець пройшли свіжі дашки для відпочинку.

13. Частина групи рушає після сніданку


14. Обладнане кострище з навісом


15.


16.


Далі по мастку перейшли потічок Боярин, а за півтора кілометра від нього маркерна стежка різко звернула вправо на стежку, що мала провести нас між вершинами Ґавор та Короткан (Боярин).

17. Місток через потік Боярин


18. Останні будиночки


19.


20. Крута стежка через буковий ліс


21. Вихід на хребет


22.


23. Прокинулися комахи


24. Годівниця для конец


В місці, де маркована стежка перетиналася з дорогою на пол. Вівчина ми наздогнали групку учасників бограчу, що відпочивали на лавці після досить крутого підйому.

25. На привалі


26.


27.


Далі маркована стежка проходила повз два хрести та джерело і була менш крутою. Почав з’являтися сніг.

28. Перший сніг цього походу


29. Починаються ґорґани


А вже за кілометр наш рух сповільнився, бо на північно-західному схилі Ґавору лежав сніг. Ми здолали невелику смугу жерепу і вийшли на пол. Стремена.

30. Снігу більшає


31. Вид на Короткан


32.


33.


34. Накрапає дощ. Долина Максимця


35. Жереп


36.


37.


Невеликий дощ, який накрапав до цього посилився, до того ж стало прохолодніше. Ми утеплились і вдягли дощовики. Далі стежка пішла на спуск, доки не зустрілася з червоною маркованою стежкою, що вела з полонини Неґрова та Сивуль. Тут ми повернули на пол. Боярин.

38. Полонина Стремена


39.


40.


41.


42. Роздоріжжя


Дощ трохи посилився. Перше, що ми побачили на полонині - це крокуси, які вкривали зелень у верхній частині полонини. Дощило і хмарна погода не давала змоги зробити багато фото, тож ми поспішили далі стежкою, до колиб.

43.


44. Шафран (крокуси)


45.


За поворотом відкрився вид на полонину і колиби, що справа від вершини полонини. Намети учасників бограчу ми побачили на вершині полонини, а коли підійшли ближче, то побачили що основне наметове містечко розташувалося зліва, під смереками.

46. Полонина Боярин


47.


48. Намети


49.


Дощ то посилювався, ми поспішили обирати місце під намет і після не довгих пошуків встановили його поруч з наметами Олени і Петра, між поваленими вітром смереками.

50.


51.


52. Табір приготування бограчу


Встановивши намет і сховавши речі від дощу ми перекусили і пішли допомагати в приготуванні бограчу.

53.


54.


55.


56.


57.


Процес приготування бограчу, а ми приймали участь в цьому дійстві вперше, був тривалим. Розпочавшись близько 16-ї години (з селища Максимець групи стартували о 10-й, доречі), процес завершився вночі, близько 23-ї.

58.


59. Мачаний хліб


60. Встановлюють намети останні учасники


А доти були: чищення і нарізання овочів і зелені, нарізання, тушення м’яса, походи по воду до джерела (хтось джерело не знайшов і набирав воду у якомусь струмку скинувши сотню метрів по схилу, бо частина пляшок з водою мала зененувато-жовтий відтінок).

61. Насунувся туман


62.


Доречі, джерело розташоване біля нижньої з колиб, в південно-західній частині полонини.

63. Джерело


І об одинадцятій годині ми куштували смачний, менш гострий бограч, від якого одразу зігрілися. Полонину ж оточував туман і досі дощило.

64. Бограч

Центральні Ґорґани, полонина, Карпати, бограч, похід, гори, Україна

Previous post Next post
Up