"Наша амбітна і всеосяжна програма реформування сектору енергетики, розпочата в 2014 році, знаменує собою рішучий розрив з минулим", - такими пафосними словами починається енергетична частина Меморандуму між Україною і МВФ, який є у розпорядженні "УП". Чому підняття тарифів на комунальні послуги під час фінансової кризи - це саме та реформа, яку так потребує крана? Низькі тарифи, чи тарифи, що не забезпечують собівартість послуг і покриваються за рахунок держави, яка змушена дотувати збиткові енергетичні компанії, є уособленням радянського слова "неефективність".
Наразі тарифи на газ для населення в Україні є одними із найбільш низьких у Європі. Наприклад, у Польщі 1 тис. кубометрів імпортного газу обходиться споживачеві приблизно у $700. В Україні - до $90. Доведення тарифів до ринкового рівня зменшить тиск на бюджет і розміри субсидіювання та стимулюватиме споживачів до заощадження. А розумна політики підтримки малозабезпечених не призведе до соціального вибуху.
Вперше тарифи уряд підняв ще в 2014 році. Ключова мета нинішнього підвищення цін, яке буде набагато відчутнішим, прописана у Меморандумі із МВФ. Це - фінансове оздоровлення "Нафтогаза України", який є хронічно збитковим. Зараз збитковість НАКу становить 3,1% від ВВП країни, який за прогнозами Мінфіну, цього року становитиме 1,85 трлн грн.
ПРОДОЛЖЕНИЕ И КАЛБКУЛЯТОР РАССЧЕТОВ ПО ССЫЛКЕ