(no subject)

Aug 31, 2010 11:50

Дніпропетровськ-Кременчуг-Світловодськ-Стецівка-Чигирин-Суботів-Медведівка-Мельники-Буда-Сміла-Черкаси-Мошни-Київ
Час: 13 годин
Відстань - приблизно 550 км.
В процесі "підготовки" до відрядження у Дніпропетровськ родилася у нас з Мішкою ідея покататися історичними місцями по дорозі до Києва. В інеті було знайдено інфо куда можна заїхати, попередньо написаний план, який в процесі суттєво помінявся. Так склалося, що поїхали ми в основному місцями Богдана Хмельницького. Ітак почнемо :-)


Дніпропетровськ-Кременчуг-Світловодськ - дорога нормальна, доїхали досить швидко. Коли заїхали у Світловодськ почався повний ппц - там не дорога - там просто одна величезна яма. З горем вибралися звідти, доїхали до Стецівки. За знайденою інформацією там повинні бути Стецівський краєзнавчий музей і Стецівський музей млинарства, який є частиною етнографічно-туристичного комплексу «Козацький хутір». Тут є дерев'яна церква 18 століття, будинок старости, шинок, стайня. Ми шукали якраз останнє - поколесивши просторами навколо села та і самим селом не знашли - зрозуміли, що наступного разу таки спочатку координати всі роздобудемо, а уже потім будемо їхати у такі місця. Не фоткала я там - хоча було красиво - поля-поля-поля, гори, стежинки :-) А у нас сіли батарейки, тому поїхали в Чигирин )

Чигирин. Батьківщина Богдана Хмельницького. Археологічний музей, Історичний музей Богдана Хмельницького, Богданова гора на якій є залишки фортеці, Резиденція Богдана Хмельницького. Дуже красиве місто - ЧИСТЕ, от просто ідеально чисте.



Дорога на верх на Богданову гору


Пам"ятник Хмельницькому на верху гори


Чигирин


Фортеця




Резеденція Хмельницького


Церква


План фортеці


Суботів. Ільїнська церква - Вона не дуже велика, але розрахована на те, щоб утримувати оборону з дуже великими (товщина доходить до 2 метрів) мурами. Вважається, що там похований Богдан Хмельницький. Навіть типу усипальниця є. Окремо біля церкви відновлена фортеця, де є розкопки, заховані у приміщення - будинок Богдана Хмельницького. Неподалік стоїть одна відновлена стара хатинка. Там тихо і спокійно, дуже душевно якось.



Дзвінниця


Фортеця


на задньому фоні будівля в якій розкопки


Розкопки


укріплення


Хатинка




Неподалік від центру стоять три криниці. Їх викопали за часів Богдана Хмельницького. Там меморіальна дошка типу в честь дружби українців, росіян та білорусів. Проте Інтернет нам каже, що з цих криниць напували коней і спочатку їх було дві, але якось води в них не вистачило і Хмельницький наказав викопати третю. Вода в криницях все ще є - холодна дуже і дуже смачна.





Отакий ковшик


Медведівка-Мельники-Буда. Просто красиві села. У Буді є 1000-літній дуб Максима Залізняка. Він реально величезний і живий. Спустившись вниз від дубу побачили братську могилу. Дуже тихе і спокійне місце - правда була неділя і людей було достатньо багато.





Дорога від дубу вниз


Могила


Сміла. Доріг тут нема - це просто був ппц повний :-) Але проїхали і то добре. По дорозі на Смілу, їдучи селами в якийсь момент просто закінчився асфальт і почалося незрозуміло що. Ми поїхали, по дорозі нас мучила думка, що зараз упремося в тупик і прийдеться повертатися і робити немалий круг, але тут нам назустріч їде Лексус і розуміємо, що ні - дорога там повинна бути - раз проїхав він, то і ми проїдемо. і через 2 села знову як обрізана появляється дорога. А далі на Смілу просто через красиві поля і дорогу практично без машин.



Лексус


Просто красиво навколо




Мошни. Село відоме одразу двома історичними особистостями: Михайлом Воронцовим і Городецьким. В селі красива, просто супер красива Преображенська церква - унікальна за своєю архітектурою. Якщо б не знала, що то церква - ніколи б не повірила, проте, на жаоль, вона була закрита. Також у селі є дерев"яна одноповерхова лікарня, побудована за проектом Городецьокого. Вона просто красива і дивна. Не знаю чи зараз там лікарня, проте те, що там є люди точно.

Церква. Знімала через решітку.








Лікарня






Ну а далі наша дорога пролягла селами до Василькова - там уже цікавого нема нічого. У планах поїхати - Канів-Корсунь-Шевченківський :-) Отак і вивчаємо українську історію і красиві місця :-)

У всі музеї вхід від 3 до 5 грн. + 3-4 грн за можливість фоткати. Зате тааак красиво:-)

подорожі, авто, Україна

Previous post Next post
Up