Перебираючі здачу в гаманці, раптом надибала на дві дуже особливі монетки: фунтова монета 1983 року, стара потерта й майже чорна від мільйонів рук, що її тримали.
А також - двадцять пенсів 1982 року. Ця срібляста семигранна монетка - мій одноліток! І монетка гарно збереглася за майже 30 років.
Збережу її на пам'ять.
Монетки у Сполученому Королівстві дуже цікава тема для досліджень. Кожного разу матимеш на здачу щось новеньке: сталими в британських монетах є тільки форма, розмір, гурт і вага. А те, що на ній намальоване, завжди різне.
Навіть королева, обов'язковий елемент на британських монетах, змінюється.
Приблизно кожні десять-двадцять років портрет оновлюють - королева на монетках старішає. На даний момент існує чотири профіля королеви Єлизавети: перший створений одразу після її коронації в 1953 році та майже не лишилися в обігу, принаймні, я жодної поки що не зустрічала. Найсвіжіший профіль створено у 1998 році. На моїй монетці королева - молода красива жіночка під тридцять. Починаючи з 85-го (треба братику знайти його монетку-однолітка) на монетах уже дама бальзаківського віку. На сучасних пенсах і фунтах - старенька бабуся із важкою щелепою та сумним поглядом.
Одного разу на Кемдені отримала на здачу ювілейну двофунтову монету, випущену до подвійної знаменної дати: 200 років з дня народження Чарльза Дарвіна та 150 років публікації його головної праці - "Про походження видів". Ось він, британський гумор у дії!