Москва украинская/Москва українська

Mar 27, 2011 07:33

В свете прошлого поста, сегодняшний будет двуязычным.

Ниже репортаж с крыши дома, называемого в определённых кругах "Дом нефтяников".

Влітку минулого року я побував на даху будинку, який т.зв. "руфери" в Москвi називають "Дім нафтовиків". Чому він так називається тепер важко сказати, але є інформація, що він будувався для співробітників наркомату нафтової промисловості.

Проте цей звіт буде не про сам будинок, а про те що з нього видно, тобто з його даху. А видно з нього багато об'єктів, чиї назви так чи інакше пов'язані з Україною.



1. Москва-река, мост Богдана Хмельницкого

Москва-ріка й міст Богдана Хмельницького. Докладніше про нього нижче.





2. Киевский вокзал

Київський вокзал. "Ворота до Москви" для більшості українців. Деякі потяги (особливо з Криму) прибувають на Курський вокзал, але переважна кількість поїздів прибуває саме сюди. Авiа- та автотранспортом до Москви приїжджає набагато менше українців.
Тому перше враження про Москву майже у всіх українців складається саме тут.

Будівля вокзалу побудована у 1918 році в стилі неокласицизм з елемантами ампіру.



3. Мост Богдана Хмельницкого

Міст Богдана Хмельницького. Він має цікаву історію. У 1907 році він був побудований як Краснолужський залізничний міст і знаходився в Лужниках біля впадіння річки Сетунь у Москву-ріку. У 2000 році він був демонтований i перенесений на нове місце, сюди на площу Європи. Міст було засклено і у 2001 році відкрито як пішохідний.



4. Речной пароход

Річковий пароплав. У літній час Москва-рікою курсують багато річкових пароплавів. Є 8 різних маршрутів у межах Москви. Найцікавіший маршрут - від Київського вокзалу до Новоспаського мосту. Під час екскурсії можна побачити такі пам'ятки як: стадіон "Лужники", Московський Державний Університет, Новодівочий монастир, парк Горкого, Кримський міст, пам'ятник Петру І, Храм Христа Спасителя, Московський кремль, будинок на Котельніцькій набережній, Московський міжнародний Дім музики, Новоспаський монастир та інші. Триває така екскурсія півтори години i коштує 400 рублів (близько 113 гривень).



5. "Фора-Банк"/Дом архитектора

"Фора-Банк" або просто "Фора" - так цей будинок называють руфери. Офіційна назва: "Будинок на Ростовській набережній" або "Будинок архітектора". Побудований у 1934-1948 роках у стилі сталінський ампір, в якому також побудовано більшість будинків на вулиці Хрещатик у Києві.



6. Смоленская улица, Бородинский мост, МИД

Смоленська вулиця та Бородинський міст. На задньому плані - Міністерство закордонних справ. Будівля міністерства - це одна з т.зв. "Семи сестер" або "Сталінських іклів" або просто "Сталінських висоток", найкрасивіших представників стилю "сталінський ампір". Побудовано у 1948-1953 роках. Висота 172 м.

Дві башти - готелі "Белград" і "Золоте кільце"

Зліва від МЗС починається пішохідна вулиця (Старий) Арбат, на якій знаходиться Національний культурний центр України та магазин української книги.



7. Смоленский метромост, набережная Тараса Шевченко

Смоленський метроміст та набережна Тараса Шевченка. Цей метроміст не такий довгий як у Києві, але з нього також як і з київського "Дніпра" відкривається чудовий погляд по обидві сторони.

У Москві взагалі є кілька метромостів, на одному з них - Лужнецькому знаходиться станція метро "Воробйовы гори" (за радянським часом "Ленінські гори") . На відміну від київського "Дніпра", станція розташовується по всій довжині мосту і є засклена.



8. Метропоезд типа "Русич"

Метропоїзд типу "Русич". В Україні таких поки що (?) немає. "Русичи" їздять у метрополітенах Москви, Казані та болгарскої Софії.



9. Здание СЭВ

Будівля Ради Економічної Взаємодопомоги (РЕВ). Сьогодні це комплекс будівель Уряду Москви. Побудовано у 1963-70 роках.
На задньому плані - Останкінська телевежа. З 1967 до 1973 року вона була найвищою спорудую в світі. Висота 540 м.



10. Гостиница "Украина"

Готель "Україна". Ще одна зі сталінських висоток. Побудовано у 1953-1953 роках. Висота 260 м.
У 2007-2010 роках було проведено реставрацію. У 2010 року після завершення реставрації назва готелю змінилась на "Редіссон Роял Московська".



11. ТЦ "Европейский"

Торговельний центр "Європейський". Вісім поверхів, площа більше 10 000 м2. Таких в Україні поки що також немає , але мабуть коли-небудь будуть (Метроград у Києвї не рахується, він не такий величезний - лише 1500 м2). Цікавим є те, що на 5 і 6 поверхах розташовується паркінг.



12. МГУ, гостиница "Рэдиссон САС Славянская, трубы ТЭЦ-12, Киевский вокзал

Ще раз Київський вокзал, також зліва на горізонті -  Головний корпус Московського Державного Універсітету (ще одна сталінська висотка, 1933 р., висота 260 м.).

Тут на київському вокзалі, як і подорож багатьох українців до Москви, наша розповідь про українську Москву закінчується.

До нових зустрічей у блозі Міського жителя!

Дякую за увагу.

Москва, сепия, ukr, крыша

Previous post Next post
Up