Український оберіг

Oct 09, 2010 12:50


Роблячи своє житло затишним і оригінальним, ми найчастіше для створеня незвичайного інтерьєру звертаємося до етнічного стилю.


Вінок, зроблений із сухоцвітів - завжди прикраса для будинку 

   Переживши складний період у своїй історії, українці повернулись до своїх традиці, культури та національної символіки. Характерними рисами/особливостями українського національного стилю є вишивка на рушниках, кераміка, глиняні вироби, дерев"яні вироби, різноманітні обереги, та інше.    
      Елементами декору є різноманітний керамічний посуд і аксесуари з традиційними національними розписами, ті ж рушники, сорочки, а також пічки з розписом на яких зображена певна символіка і т. д.


Вишиті рушника завжди були невід"ємноючастиною української хати

Оберегами користувалися з даних давен, за допомогою них намагалися захистити оселю та себе від злих духів та нечисті. Також ними закликали удачу, прикрашаючи свої будинки знаками і талісманами. В кожному українському домі є оберіг.


Стіл прикрашали польовими квітами, декоративними гарбузиками та глиняною посудою
   Традиція прикрашати оселю оберегами - розмальованимиі вінками, гирляндами, ложками - бере свій початок ще від давніх слов'янських народів. Люди вірили, що в кожному домі живе домовий, якого потрібно задобрювати і "товаришувати", інакше він почне сердиться і шкодити мешканцям. Щоб подобатись своєму домовому, українці вішали для нього своєрідні подарунки. 


Калина завжди була символом в Україні, нею прикрашали хату в середині, а також її вішали при вході аби охороняла він нечистої сили
    Найбільш відомим талісмоном-оберегом є - підкова, за повір"ям вона приносить удачу. Ця прикмета йде з тих часів, коли коні буль найбільшою цінністю в господарстві. Як що знаходили підкову на дорозі, то вішали її над дверима, тому, що це був символ великої удачі і грошей. Згідно з повір'ям, нечиста сила завжди ходить колами і, добіраясь до одного кінця підкови, змушена розвернутися і піти назад.



Символ сонця можна було зустріти біля кожного будинку
    Часто в будинках можна зустріти такий собі "мішечок достатку", він є символом багатства і достатку. На ньому мали бути обов"язково присутні кукурудза, горох або квасоля, що символізують багатство і достаток у домі, різнотрав'я, що означає довголіття, червоний перець (гаряча любов) та насіння (сімейне щастя).
    Дзвоник також є оберегом. Він означає жіноче початок і одночасно небесний звід. Як талісман здатний відвести і навіть знищити зло. У більшості традицій він символізує хід часу, а його звук - молитву, весілля і перемогу.



Дідух -українська різдвяна прикраса, символ пожертвування найкращого збіжжя у хліборобських культурах.
   Дідух ставили на найпочесніше у хаті місце - під образами. Існують триногі, п'ятиногі дідухи. Плетуть з жита чи пшениці; де їх було обмаль, могли використати овес. Прикрашали дідуха волошками і калиною.

Символи і їх значення:

Чоловік і жінка - символ духовної єдності.
Діти - символ продовження роду.
Корова - символ благополуччя.
Свиня - символ багатства.
Кішка - охоронниця дому.
Кінь - символ трудолюбивості.
Лелека, підкова, півень - символ щастя.
Дзвіночок, глечик - здійснення бажань.
Хата - охоронниця цінностей.
Млин - символ руху, життя.
Соняшник, бедрик - символ Сонця.
Перець - чоловіча сила.
Часник, овес - проганяє нечисту силу.
Кукурудза - грошовий достаток.
Квасоля у гнізді - гроші у сім'ї.
Мак - спокій у сім'ї.
Мішок - символ достатку.
Безсмертник - молодість, довге життя.
Лікарські трави - символ міцного здоров'я.
Сорго - не пускає зло у дім.
Самшит, шипшина - краса і молодість.
Переплетення лози, рогози, рядно, коса - вірність взаємовідносин.
Бобові, злаки - символ ситності й достатку.
Щітка - чистота дому, чистота духу.



Букети із сухоцвіту

Кожен оберіг здатний захистити житло від негативного впливу. Він допомагає зробити будинок затишніше, чистіше і світліше. І, звичайно ж, приносить господарям удачу і благополуччя, любов і гармонію. Головне, щоб обереги були "правильними", а не тільки красивими. Найсильніші обереги - це ті, в яких відображається культурна спадщину національних символів, правила та цінності українського народу.

цікаві факти, традиції, nature, свято, ))), photo, travel

Previous post Next post
Up