Для тебе, мій друже, в мене є дві дивовижні історії двох простих людей, які повністю віддавалися своїй пристрасті, які жили своїми мріями, і стали взірцем для багатьох людей.
У цій статті мова піде про серфінг - найпрекрасніший вид спорту. Але я хочу розповісти про серфінг, не як про спорт, а як про стиль життя.
Взагалі, серфінг (англ. surfing) - водний вид спорту, особливо популярний у Каліфорнії (США) і на Гаваях. Завдання спортсмена - піймати хвилю, що йде до берега, і проїхати на її гребені на спеціальній плоскій дошці з невеликим кілем.
Серфінг зародився на Гаваях як частина давнього релігійного обряду, якого дотримувалася гавайська знать. Увійшов у моду в 1960-х, породивши цілий ряд висловів, заснованих на термінах і жаргоні серфінгу: наприклад, «to hang ten» («проїхати на дошці стоячи так, щоб усі десять пальців ніг звисали з переднього краю дошки») стало означати «зробити відчайдушний вчинок», а «to be wiped out» («бути змитим») стало синонімом провалу.
Хтось займається серфінгом, як професійним спортом, а хтось ним просто живе… таких людей називають - Soul Surfer, що можна приблизно перекласти як - Серфер Душі. Для таких людей ціль життя - спіймати ідеальну хвилю. Для них серфінг - і є саме життя.
Перша історія - про прекрасну дівчину, з величезною силою волі, прагненням до своїх мрій та неймовірною любов’ю до серфінгу.
Бетані Хемілтон народилася в 1990 році на Гаваях. Вона з дитинства «ловила свою хвилю». Серфінгом захоплено все сімейство Хемілтон - і батьки, які переїхали на Гаваї зі штатів, і обидва її брати. А тому не дивно, що кататися на дошці Бетані почала ще в ранньому дитинстві. У віці восьми років дівчинка вже брала участь у досить серйозних змаганнях. Її хвиля майже завжди була щасливою - дорослішаючи, дівчинка займала призові місця у все більш і більш серйозних серферскіх змаганнях. Спортивна, красива і щаслива, Бетані, можливо, і не замислювалася, які каверзи готує часом доля.
Те, що трапилося, насилу піддається усвідомленню.
Вранці, 31 жовтня 2003 року, 13-річна Бетані каталася на дошці біля узбережжя Кауаї зі своїми друзями. Близько 7:30 ранку вона лежала на дошці, зануривши ліву руку в воду, коли її атакувала 15-футова тигрова акула.
В результаті нападу Бетані Хемілтон позбулася лівої руки по саме плече. Втративши близько 60% крові, дівчинка була госпіталізована. Звичайно, про спортивну кар'єру Бетані ніхто вже не згадував - ні батьки, скуті жахом від події, ні сама Бетані, яка дивом уникнула страшної смерті і знаходилася між життям і смертю. Не думали про це і лікарі, справою яких було зберегти юній пацієнтці життя.
Однак, чудеса не закінчилися одним лише одужанням. Можна вважати, що вони тільки почалися - через три тижні після події Бетані Хемілтон знову стояла на дошці, а через десять тижнів відновила свої тренування. Їй довелося вчитися всьому заново - відсутність руки робило непотрібними всі минулі навички. Однак, наполегливу спортсменку це, здавалося, анітрохи не бентежило - вона продовжувала наполегливо тренуватися. Через деякий час для чудо-спортсменки була розроблена спеціальна дошка, вигрібати на якій з однією рукою значно легше. Крім цього, Бетані Хемілтон бажала брати участь у змаганнях на загальних підставах, без обліку своєї інвалідності.
Як би не було, але успіхи, які робила дівчина, говорили самі за себе - починаючи з 2004 року, вона не раз добиралася до фіналів у змаганнях і кілька разів вигравала. У 2004 році славна спортсменка з надзвичайною волею до перемоги була удостоєна спортивної нагороди «ESPY Award for Best Comeback Athlete of the Year» за краще повернення. У тому ж 2004 вона була нагороджена призом «Teen Choice Awards». У 2007 році на основі історії Бетані Хемілтон був знятий документальний фільм «Heart of a Soul Surfer». Найбільшою перемогою стало друге місце на чемпіонаті світу серед юніорів у 2009 році.
Зараз дошка зі слідом укусу акули знаходиться в каліфорнійському музеї серфінгу.
Саме Бетані Хемілтон запровадила вислів - Серфер Душі. Так вона назвала свою автобіографічну книгу.
На сьогоднішній день Бетані успішна професіональна спортсменка, щаслива людина та кохана дружина. І, не зважаючи на всі випробування, вона до сих пір живе серфінгом та чекає на свою ідеальну хвилю.
Друга неймовірна історія розповість про хлопця, який мав надзвичайну жагу до життя та був закоханий у океан. Його називають іконою серфінгу.
Джей Моріарті народився 16 червня 1978. Американський серфер з Санта-Круз, Каліфорнія. У віці 16 років він став всесвітньо відомим, підкоривши 10-метрову хвилю і з'явившись на обкладинці журналу Surfer.
19 грудня 1994 16-річний Джей Моріарті ледь не загинув, підкоряючи одні з найнебезпечніших хвиль у світі - Maverick's. Але після невдалого старту, він зміг підкорити ці хвилі. Джей шокував глядачів своєю відмінною технікою і потряс весь світ, опинившись на обкладинці журналу Surfer. Фотограф вхопив момент, коли Моріарті висить в 10 метрах над поверхнею води. Подібне в той час було чимось неймовірним . Миттєва слава не змінила безтурботного хлопця, замість цього він отримав можливість поширювати своє бачення світу серед ширшої аудиторії. Раптово весь світ дізнався про скромного молодого любителя океану.
На щастя, серфера абсолютно не зіпсувала слава, яка раптово звалилася на нього.
Важко собі уявити більш відповідного серфера на роль серф-ікони. Домігшись успіху, продовжував відточувати майстерність і служив прикладом, навчаючи при цьому інших людей, і все це ледь досягнувши повноліття!
Недарма з'явилося гасло «Live like Jay (Живи , як Джей)», що пропагує спосіб життя молодого серфера. По сьогоднішній день існує багато людей, які пропагують це гасло і живуть кожною миттю. На берегах океану час від часу з’являються яскраві написи - Live like Jay.
До речі, займався Моріарті не тільки серфінгом. В останні роки свого життя підкорювач гігантських хвиль серйозно захоплювався мотокросом і парашутним спортом , зробивши більше 100 стрибків. Він продовжував падати з гребеня хвилі в Maverick, демонструючи надприродне знання хвилі і контроль над ситуацією.
15 червня, за день до свого 23-річчя, Джей Моріарті, втративши свідомість, потонув під час вільного занурення поруч з готелем Lohifushi Island на Мальдівах, де він гостював для фотосесії. Він планував зустрітися з дружиною Кім, разом з якою вони були менш одного року. Щоб попрощатися з героєм, 26 червня на Pleasure Point прийшли сотні доброзичливців, які спостерігали за тим, як Кім розвіяла попіл над океаном…
Цих двох людей об’єднує надзвичайна любов до серфінгу. Їхні історії зворушливі та повчальні. Кожен з нас повинен насолоджуватися життям так, як це вмів робити Джей, і кожен мусить прагнути до своїх мрій так, як це робить Бетані.
На завершення хочу сказати, що про життя цих сильних духом людей, знято два документальні фільми. Які я рекомендую подивитися. Ці історії сильні, вражаючі, зворушливі та повні емоцій. Ти, друже мій, не залишишся байдужим.
"Серфер души"
"Покорители волн"