Медіа для дітей чи проти?

May 31, 2010 16:22

 Отож, що ж хорошого в тому, що діти просиджують за екранами телевізора та комп'ютера майже всі дні поспіль. Мабуть для батьків у яких просто не маю часу на дітей ,які не зрозуміло для чого їх народили це нормальна ситуація. Адже є чим зайняти дитину весь день і можеш робити свої справи.
За одним соціологічним дослідженням, 39% дітей та молоді за комп"ютером грають в ігри, і зовсім навіть не займаються роботою, або чимось корисним. 
Чому у нас не виховують відповідальне батьківство? Молодь, яка зараз народжує дітей, часто навіть не усвідомлює, що це таке стати батьками! 
Для того, щоб дитина розвивалась, росла здоровою фізично, психічно, духовно та соціально для цього потрібно проводити з нею час, багато часу - гратися з нею, ходити на пікнікі, розвивати, читати, водити на гуртки, щоб розвивати  творчі здібності.
Наразі проблема нехімічної залежності, залежності від ТВ, комп"юторів та мобільних телефонів стоїть дуже гостро, особливо серед дітей. Дуже часто можна побачити маленьку дитину в руках з телефоном, і замість того, щоб пограти надворі в футбол, вона грає в телофон.
Не реальні сюжети в комп"ютерних іграх, стають реальністю. А в комп"ютеринх іграх тільки вбивства і насильство, не дружби не кохання, ніяких сімейних і людських цінностей, діти стають такими ж агресивними, як і їх герої в іграх.
 Фондом "Відкрита політика" було запропоновано нашій державі внести заходи щодо профілактики нехімічної залежності в галузеву програму "Здорова нація", які були відхилені.... Адже це не проблема, вважають керівники нашої держави....
А насправді це проблема на такому ж рівні, як і алкоголізм і тютюнопаління!
Також можна навести приклад з "закриттям" ігрових автоматів. Якщо їх закрити, це не означає вилікувати тих людей, які зележні від цих ігор, адже це психологічна, духовна хвороба, яка потребує багато часу для вилікування.
Не потрібно забороняти, заборона ні до чого хорошого призвести не може. Потрібно все робити з розумом. 
Є така дитяча медіа студія "Птахи", в якій діти можуть бути близько до медіа, але робити корисну справу. Вчаться знімати соціальні ролики, монтувати їх, складати сценарії програм, які направлені на балгодійність, екологію, здоров"я, допомогу один одному. Керівником цієї стулдії - є чудова жінка, режисер Пані Олена Зеленська, яка багато років займається медіа з дітьми і возить українські дитячі роботи по всьому світі, де вони займають призові місця і їх показують на телебаченні.
Чому наші дитячі роботи там цінують, а у нас ні?
Парадокс...

медіа, діти, здоров'я

Previous post Next post
Up