«Сказав був пророк Ісая:» (Мт. 4, 14) «І буде народ блукати по землі, пригнічений та голодний, і з голоду буде лютувати на царя свого й Бога проклинати; погляне вгору, подивиться на землю, а там лише горе й морок і темрява густа. Але ця тьма-тьменна розійдеться. І не буде більше темноти в країні, де було горе. Народ, що в пітьмі ходить, уздрів світло велике; над тими, що живуть у смертній тіні, світло засяяло. Бо хлоп'ятко нам народилося, сина нам дано» (Іс. 8,21 - 9, 1.5). «Справжнє то було світло - те, що просвітлює кожну людину. Воно прийшло у цей світ» (Йо. 1, 9). «І ще промовляв Ісус, і так казав: «Я - світло світу. Хто йде за Мною, не блукатиме у темряві, а матиме світло життя» (Йо. 8, 12).
Дійсно, потрібно твердо вірити в те, що в Таїнстві Ісуса Христа, Воплоченого Сина Божого, Який є «Дорога, Істина і Життя» (Йо. 14, 6) явлена повнота Божественної Істини: «Ніхто не знає Сина, крім Отця, і Отця ніхто не знає, крім Сина, та кому Син схоче відкрити» (Мт. 11, 27); «Ніхто й ніколи Бога не бачив. Єдинородний Син, що в лоні Отця, Той об’явив» (Йо. 1, 18); «У Ньому бо враз з людською природою живе вся повнота Божества, і ви причасні в тій Його повноті» (Кол. 2, 9-10).
Є твердження, що Істина про Бога не може бути явлена з усією притаманною їй повнотою жодній з відомих історії релігій, а також християнству, і навіть Самим Ісусом Христом. Натомість християнська віра вимагає визнання, що Слово, яке Утіловилося, у повноті Свого Таїнства від Утіловлення до Прославлення - реальне джерело і повнота усякого Божого спасенного Об’явлення людському родові, як навчає Другий Ватиканський собор; і що Святий Дух, який є Христовим Духом, водитиме апостолів, а через них і всю Церкву «у повноту істини» (Ів. 16, 13). Достойною відповіддю на Божественне Об’явлення є «послух вірі» (Рим. 16, 26; Пор. Рим. 1, 5; 2 Кор. 10, 5-6), яким людина вільно віддає себе повністю Богові, виявляючи «повне підпорядкування розуму і волі Богові, що відкриває Себе, і добровільно приймаючи дане Ним Об’явлення». «Віра означає, перш за все, що людина особисто пристає до Бога; одночасно і невіддільно вона є добровільною згодою з усією богооткровенною Істиною» (Катехизм Католицької Церкви, 144).
Згідно з іншим переконанням, безконечне, абсолютне найбільше Таїнство Бога було об’явлене людству в різні способи і в багатьох історичних особистостях, а Ісус з Назарету був лише одним із них. Тобто Він би для деяких був тільки одним із облич Слова, яке Він набув у часі, щоб об’явити Своє спасіння людству. Ці твердження глибоко суперечать християнському віровченню. Слід твердо вірити у твердження, що Ісус Назарянин, Син Марії, - Єдинородний Син Божий, Слово Отця. Слово, яке «було спочатку у Бога» (Йо. 1, 2), воно ж «стало плоттю» (Йо. 1, 14). В Ісусі Христі, Синові Бога Живого «живе вся повнота Божества» (Кол. 2, 9). Він - «Єдинородний Син, що в лоні Отця» (Йо. 1, 18), Улюблений Син, «в Якому ми маємо відкуплення: Уся повнота перебувала в Ньому і щоб через Нього примирити з собою все чи то земне, а чи небесне, встановивши мир кров’ю Його хреста» (Кол. 1, 13-14; 19-20).
Учительський Уряд Церкви, вірний Божественному Об’явленню, з усією твердістю черговий раз заявляє, що Ісус Христос - Універсальний Посередник і Відкупитель: «Слово Боже, через Яке все сталося, Само стало плоттю, щоб Христос, як Досконала Людина, всіх спас і все очолив Собою. Господь - Той, Кого Отець воскресив з мертвих, підніс і посадив праворуч Себе, поставивши Його Суддею над живими і мертвими» (Другий Ватиканський Собор, Душпастирська конституція Gaudium et spes, 45).
Апостол Павло пише: «Бо хоч і є так звані боги, чи то на небі, чи на землі, - їх бо і справді є чимало, отих богів, та чимало тих панів, - для нас, однак, є лиш один Бог, Отець, від якого все і для якого - ми; і один Господь Ісус Христос, через якого - усе, і ми через Нього» (1 Кор. 8, 5-6).
«Саме ця винятковість Христа дарує Йому досконалу і вселенську значимість, завдяки якій, належачи до людської історії, Він є її центром і сенсом: «Я - Альфа і Омега, початок і кінець, перший і останній» (Одкр. 22, 13).
http://catholicnews.org.ua/dominus-iesus-gospod-isus-deklaraciya-pro-iedinu-spasitelnu-misiyu-isusa-hrista-i-cerkvi