Не було світла - і я полізла на шафу порпатися в старих книжках. Вирила куплений колись в нагрузку до Дюма в одній з сільських «Лумініц» альбом «Здравствуй, село!» (Кишинев, «Картя молдавеняскэ», 1982 год, первоначальная цена 6 рублей 10 копеек, но в связи с нулевым спросом книга значно уценена).
Повно офіціозу, піонерів на фоні Леніна, доярок з орденами на грудях і пейзажів з яблуками-виноградниками. Але серед фотографів був і майстер, справжній Майстер.
Торкнуло. Одну фоту я навіть згадала з дитинства - дядько торкається тріщин в землі, мені це в кошмарах снилося раніше.
В Молдову ми в мої шкільні роки їздили щотижня - там були книги, меблі, взуття, дешеві помідори, перець і картопля, розцяцьковані криниці і хати, похорони під польку, весіллля на півсела, Кодри, мій улюблений Єдинецький зоопарк і обід в придорожніх Каса Маре на зворотньому шляху. Мама закупала в сільських крамничках весь отриманий незрозуміло як Lancome - туші, дезодоранти, креми, все, що було - бо в селі Ланком якось не дуже користувався попитом, а мама все-таки щось в тому розуміла.
Так що для мене це - майже рідне і дуже знайоме.
Хто саме автор фото, не знаю, передруковую всі прізвища:
М. Потрынике, И. Земшман, Т. Ананьина, И. Кибзий, Е. Семьонов, Б. Капнин, М.Мереуцэ, И. Болбочану, А.Симановский, Е.Драйшнер, А.Лыков, П.Балан, В.Волонтир, Н.Субботкина, И.Зенин, Ю.Зенин, С.Галперин
В.Рахманов
А найбільше сподобалась пара, що обідає біля комбайну. Неймовірне фото, хвилин десять відірватися не могла.