Відповіді.

Oct 16, 2008 19:19

Аж п'ятеро переможців, ух! П'ятеро розумників (trina-ka, haidamac, airborn76, Стежинка, vysogurska) дають шанс повірити, що не все в нас погано. :)

Ось він, список визнаних світом місць, якими можна пишатися.

Україна таких має тільки чотири, з них власне українських вдвічі менше (і ще маємо купку претендентів, під номером два там рідний Кам'янець, але йому ЮНЕСКО після тих жахіть, що в Старому місті творяться, точно вже не світить).




Дугу Струве, а саме про неї йшлося (в списку з 2005 р.), ми ділимо з Білоруссю, Естонією, Фінляндією, Литвою, Норвегією, Молдовою, Швецією, Росією.
Про те, що в Україні є такий об'єкт зі списку ЮНЕСКО, знають лічені розумники. Навіть жителі Гвардійського (колишня назва Фельштин, бо село, як і Скелівка на Львівщині, було засноване Гербуртами з Фюльштайну), про дугу Струве як і чули, то забули.
"Де в вас дуга Струве?", - неправильне питання
"Де в вас той пам'ятник?.. Ну... той?", - правильне. Так зрозуміють. В місцевій школі теж. Для вчителів було шоком, що в селі був замок. Навіть для істориків. При тому що їхня школа зведена на замчищу і оточена ДО ЦЬОГО ЧАСУ ВАЛАМИ.
Пам'ятник знаходиться вже за селом, поблизу цвинтаря і на повороті на Нафтулівку. Хтоі навіщо втулив біля геодезичного знаку православний хрест, я не знаю.

Так от, дуга Струве протягнулася від норвезького Хаммерфеста до Чорного моря на 2 820 км. Названа по імені астронома Фрідріха Георга Вільгельма Струве і є першою в світі точною... е-е-е... як би сказати... виміркою сегмента меридіану. Дуга, між іншим, допомогла вченим визначити більш точно розміри і форми Землі і була великим кроком вперед для геодезії. Над створенням дуги працювали вчені багатьох країн. Початково дуга складалася з 265 станцій, зараз їх налічується лише 34.

Чудову штуку про дугу підкинула одна з переможців, vysogurska:
http://www.podrobnosti.ua/print/podrobnosti/2007/07/07/438568.html

А ще в Гвардійському є ось такий барочний костел, і тому село вже майже чотири роки є на сайті:


ЮНЕСКО, Поділля, Осінь

Previous post Next post
Up