Дійсно, сіно - це сила. Щоправда, дійсно, хати крили соломою або очеретом - в залежності від того, що було під рукою. Але сіно грало дуже велику роль, я б сказав - невід"ємну роль у рекреаційній сфері житття. В тому числі - у міжособових та міжстатевих стосунках. А тому дуже впливало на духовний розвиток українців.
Якщо правильно покладений, то довго не протікав. До наступного врожаю соломи. По стеблинах вода скочується з одного кінця на інший, далі з кінця скапує на нижню соломинку (укладену по принципу черепиці) і так подорожує до краю стріхи. Змочуваність соломи чи очерету не дає краплині відділитися від "облюбованої" нею соломини і проникнути вглиб даху. До речі, чому лежаче дерево чи дошка гниє швидше, ніж стояче? З тієї ж самої причини: у стоячого дрина волога стікає по волокнах, не затримуючись і мінімально проникаючи вглиб.
Comments 60
Reply
Reply
Reply
Reply
Reply
а сіном запашним годували худобу... особливо ж корівок взимку духм'яним сіном з польовими квітами аби молочко було добре :0)
але допис добрий :0)
Reply
Reply
Але сіно грало дуже велику роль, я б сказав - невід"ємну роль у рекреаційній сфері житття. В тому числі - у міжособових та міжстатевих стосунках. А тому дуже впливало на духовний розвиток українців.
Reply
Reply
Reply
Reply
Мене завжди цікавило, як вони робили так, що дах (з соломи, сіна, очерету - з якої завгодно зелені) не протікав?..
Reply
Reply
Reply
До речі, чому лежаче дерево чи дошка гниє швидше, ніж стояче? З тієї ж самої причини: у стоячого дрина волога стікає по волокнах, не затримуючись і мінімально проникаючи вглиб.
Reply
Leave a comment