Перша половина ХХ ст. пройшла під знаком боротьби закарпатських українців за возз’єднання з Матір’ю-Україною. 21 січня 1919 року Хустський всенародний з’їзд прийняв рішення про приєднання Закарпаття до України, але обставини склалися так, що край увійшов до складу Чехословаччини. У 1938 р. складне міжнародне становище цієї держави і всезростаюча
(
Read more... )
Comments 13
Reply
І те, що список був єдиним, ніколи не замовчувалося. Пояснювали цей факт так: ставка була занадто велика, щоб ще й розпорошуватися на міжпартійну боротьбу.
Reply
Я не кажу, що були якісь особливі гоніння на москвофілів. Зрештою, були в тому списку "представники нацменшин"...
Взагалі, я просто хотів сказати, що результати виборів не дають відповіді на цікаве питання про співвідношення українських і москвофільських впливів на Закарпатті на даному етапі його історії. Щодо цього є звичайно інші, посередні дані, але от посилатись на "абсолютну більшість в 94 проц." не зовсім коректно. Пам’ятаєте: блок комуністів і безпартійних отримав 99.9...
Reply
А які посередні дані маються на увазі? По Галичині початку 20-го століття такими можуть бути відомості про число читалень, заснованих відповідно "народовцями" (узагальнено, бо ще й радикалами) і "москвофілами", а що є по Закарпаттю?
Reply
Reply
Руководящим органом в 1944-1945гг. бьіла Народная Рада Закарпатской Украиньі под руководством коммуниста Івана Туряницьі, основньім направлением политики бьіло присоединение к Украинской ССР.
Reply
Reply
Reply
Reply
Reply
Почитать текст со всеми комментариями можно тут
Это Ваш 2-й ТОПовый пост за последний год. Посмотреть статистику автора можно тут.
Кризиса нет, есть Блогун © НадежныйИсточник
( ... )
Reply
Leave a comment