Черговий раз ми маємо ганебну оцінку українській вищій освіті. З'явився щорічний
World University Rankings 2010. Правда цього року вони його зарано випустили (загалом він друкується у грудні). Та є лише 200 найкращих вишів (рік тому вони виклали топ-600). Я кожного року робив огляд рейтингу -
2009,
2008,
2007,
2006. Ганьба Україні, бо ми виглядаємо як країна "третього світу". У попередніх роках в рейтингу були виші з Бангладешу, Литви, Естонії, Туреччини, Єгипту...
Освіта та наука - головні стратегічні потенціали сучасного світу, бо вся решта вже залежить від них (інформаційна сфера, економіка, виробництво, с/г тощо). Рік тому від РФ було 9 вишів. А ми?
Вчора
lesyaorobets так
прокоментувала цю новину (до речі, дивно, що українські ЗМІ звернули увагу лише на те, що в рейтингу покращив позицію МГУ, проте промовчали про чергову поразку українських закладів, чого б це?):
Єдиний критерій ефективності - результат. Президент дав завдання міністру освіти добитися входження українських вузів в рейтинг, проблема в тому що цей рейтинг не можна купити. А тому навряд чи українські вузи там з’являться найближчим часом. Освіта має стати повноцінним ринком послуг, на якому пануватиме конкуренція (вона ж й визначатиме якість). Конкуренція як за кращого студента, так й за гроші на його освіту.
Від себе додам, що треба максимально інтегруватися до західної освіти (студентські обміни, стажування викладачів, друкуватися в західних наукових виданнях), застосувати багатограну систему вступу до ВНЗу (зараховуються випускні іспити, оцінки по профільним предметам, волонтерська/громадська активність, позашкільна наукова робота, олімпіади, спортивні досягнення тощо), фінансувати заклад по якості студентів, нараховувати зарплату викладачам за наукові досягнення і максимально зробити освіту приватною, а не державною.