Справи навколо "антимагнитського закону" або "Закону Ірода" щодо заборони російських сиріт американцями нагадала мені про один пункт в "Програмі захисту українців" (віа "Свобода"), який один в один співзвучний з путінською ініціативою:
Програма захисту українців, розділ IV, пункт 10: "Встановити заборону усиновлення українських дітей чужинцями".
На цю тему в мене у Фейсбуці виникло три срачі -
№1,
№2,
№3 (останній досі триває).
В чому полягає моя позиція:
Це найвідвертіший ідіотизм. Хто його запропонував напевно повний ламер у соціальній тематиці. Невеликий лікбез: в Україні нараховується десь 30-35 тис. дітей-сиріт, що чекають на усиновлення. Але серед українців надмірний попит на маленьких (до 3 років) здорових дітей. Черга на усиновлення - 2-3 тис. сімей.
90% усиновлених українськими громадянами сиріт - це здорові діти віком до трьох років. У той час, понад половини усіх усиновлень в іноземців приходиться на дітей старшого віку та хворих дітей (ДЦП, ВІЛ/СНІД тощо).
За останні роки було прийнято кілька законотворчих ініціатив, які суттєво обмежили іноземне усиновлення. Зокрема, нещодавно обмежили вік, коли іноземні громадяни можуть взяти сироту в родину - діти до п’яти років не підлягають міждержавному усиновленню.
Що спільного між ВО "Свобода" і "Единой Россией"? І перші і други вважають, що усиновлення дітей іноземцями - шкідливо.
Згідно із даними
Bureau of Consular Affairs, U.S. Department of State, американці за весь час всиновили 45 112 дітей сиріт в РФ і 8 889 в Україні. Понад 50% - це діти, яких ніколи не візьмуть до родини місцеві, бо вони інваліди, ВІЛ-позитивні, підлітки тощо.
Мені цікава думка "свободівців" з приводу підписання про заборону всиновлення російських дітей американцями. Адже в їхній програмі прописано те саме, що наразі реалізував Путін в Росії. Вони повинні вітати "прогресивний" вчинок сусіднього царя, інакше можна звинувачувати у подвійних стандартах.
Якщо націоналісти зі "Свободи" так сильно люблять українців, то нехай всиновлять всіх дітей з особливими потребами, ВІЛ-інфікованих тощо. А то носити вишиванку кожен може.
Теоретизувати можна на тему квантової механіки та математики, але сфери, що стосуються людей і життя ось так нахрапом взяти не можна. Без верифікації і перевірки на практиці розробляти законопроекти національного масштабу не варто.
І, взагалі, не розумію, що тут поганого в усиновленні іноземцями? Таке враження, що діти - це товар, який можна заборонити для продажу.
До речі,
відгук одної російської сироти, в якого кардинально змінилося життя після усиновлення американцями:
"Меня зовут Александр Д'Джамус. Мне 21 год. Я студент второго курса Университета Техаса в Остине со специализацией в Государственном управлении и международных отношениях. Я родился в России с деформированными руками и ногами - из-за этого не мог ходить. Я вырос в детском доме для детей-инвалидов в Нижнем Ломове, Пензенской области. В 15 лет мне повезло быть усыновленным любящей семьей из американского города Даллас".
Ось вона - вартість популізму. Вартість ціною людське життя. Або це банальний прояв некомпетентності і безграмотності. Писати всякі писульку розуму не треба, але коли це перетворюється на програму парламентської партії, тоді виникають проблеми.
P.S. Оперативні журналісти вже встигли новину написати за підсумками нашого срачу :) - "
Свободовец: у граждан с антиобщественным поведением нужно отбирать детей", “
Свободовец” предлагает отбирать детей у “украинофобов”