Сьогодні вийшли результати дослідження
Gallup для рейтингу
Світового банку з фінансового приєднання (World Bank Global Financial Inclusion (Global Findex)).
Як з'ясувалося,
менше 10% українців змогли заощадити чи вікдласти гроші за минулий рік. Найбільше заощаджували, звісно, люди, що живуть у найбагатших країнах. Там, де ВВП на душу населення перевищував 12276 доларів - 58% дорослих відклали фонди. Україна ж, як завжди - нижче за середній рівень, десь на рівні Гондурасу та Зімбабве.
Я ще детально заглянув у звіт Світового банку і там наступні цифри по Україні:
- лише 5% дорослого населення використовувало свої банківські рахунки. Для порівняння: Сомалі - 14%; Тринідад і Тобаго - 44%, Венесеуле - 14%, Зімбабве - 17%;
- лише 8% дорослих людей взяли позику у фінансових інституціях (В'єтнам - 16%; Чорногорія - 22%); в друзів або сім'ї - 37%;
- лише 19% дорослого населення мають кредитні картки (Туреччина - 45%; Словенія - 39%;
- лише 2% заплатили за персональне медичне страхування. В Росії таких - 7%
Тобто у фінансовому плані ми дуже і дуже відстала країна. Завдяки політиці держави ринок фінансових послуг в нас гірше за низку африканських країн. В нас народ заробляє настільки мало, що не може собі дозволити заощаджувати гроші, отже купувати житло, авто тощо.
Оце вирок соціально-економічній політиці Януковича
Ось поділіться, кому вдалося заощадити? Я планував влітку декілька разів відкрити накопичувальний рахунок, але витрати не дозволили збутися "мрії". Все ще далі про щось мрію, але не можу.