Як ви збираєтеся жити на пенсію?

Oct 04, 2011 16:28


З першого жовтня стукнули нові правила пенсійної сфери. Редакція вирішила не писати стопятьсоту статтю, про це. Бо багато написано. А лише зробили невеличке опитування всередині редакції: хто як збирається жити на пенсію?

Моя позиція:
Розраховувати на гроші від держави - наївність. Тому джерелом утримання можуть бути дві речі: пенсійні страхові програми та працездатність.

Щодо першого: простіше самому відкладати гроші на рахунок, які забезпечать більш-менш адекватну суму при виході на пенсію. У деяких країнах пенсії складаються на 100% з подібного страхування. За умови високої корупції, бездарної діяльності влади, наявності захмарних пенсій для низки категорій громадян, подібну практику варто було б застосувати в Україні.

За другим пунктом можна сподіватися лише хороший стан здоров’я, який дозволить працювати за фахом після досягнення пенсійного віку. Сподіватися на цивілізовані реформи, котрі перетворили б Україну на розвинуту державу, де пенсіонери живуть у власне задоволення, подорожують світом - не доводиться. Тому треба себе готувати до плідної праці. А для цього вже сьогодні варто замислитися про здоровий спосіб життя, щоб у майбутньому не стати хворим жебраком.

Цікаві ідеї нам написали в коментарях (не зовсім їх щоправда підтримую):
1) Вы можете пытаться накопить себе на пенсию, но государство отнимет у Вас все сбережения. Способ отнятия может быть как прямым (пример - указ Рузвельта о конфискации золота в 1933м) так и непрямым (инфляция девяностых, когда все сбережения обесценились).

Т.е. накопить Вы можете разве что камни в почках, но никак не средства для жизни на пенсии

2) То, как себе видят некоторые "работать до смерти" - может разве что офисный планктон. У остальных трудоспособный возраст заканчивается существенно раньше смерти. Так что "работать до смерти" - выход для единиц.

3.1) Ростить детей, которые могут позаботится о тебе в старости - самый лучший вариант. И единственно верный. Для бездетных есть возможность взять ребенка из приюта.

3.2) Вторым хорошим вариантом является пенсионная реформа. Суть - человек вносит деньги на протяжении года. эти деньги составляют какой-то процент от всех собранных в ПФ денег. Выходя на пенсию он получает такой же процент от денег в ПФ, который вносил когда-то сам. Таким образом решаются несколько проблем
а) текущее наполнение ПФ - оно вырастет в разы
б) проблема инфляции сбережений в ПФ. проблема решена т.к. процент - не зависит от какой-либо инфляции.

життя, экономика, Україна

Previous post Next post
Up