Чи може Біблія побороти тютюнопаління?

Jun 15, 2011 17:48


Пам'ятаєте, я минулого тижня запитував: "Чому протестанти рідко з'являються в медіа?". Одним із варіантів відповіді було "Крім банального цитування Біблії їм немає чого сказати". Я, до речі, проголосував саме за цей пункт. Ну просто пророк - вчора моя думка підтвердилася.

14 червня була прес-конференція християнських церков реклами тютюну. У різних інформагенціях пройшла ця новина. Ось витримки із спічу протестантів.

Президент Українського біблійного товариства Григорій Комендант підкреслив, що можливою альтернативою тютюнопаління може бути пропаганда більш глибокого вивчення Біблії.

Гаразд, мені як віруючому ще можна допетрити, що вивчення Біблії - це засвоювання заповідей, наслідування прикладів морального життя може вплинути на ставлення до паління. Але, що таке "глибоке вивчення Біблії"? Яким чином воно безпосередньо стосується боротьби із палінням? Те, що я прочитаю історії війн Давида із семітськими племенами?

Звісно, я розумію, що голові Біблійного товариства треба якось виправдати своє існування та фінансування (хоча, насправді, ті Біблії, які штампуює УБТ - нецікаві молоді). Але ж треба говорити по темі.

Непогано відмітився католик:
Єпископ римо-католицької церкви Віталій Скомаровський підкреслив, що на рекламу тютюнових виробів витрачаються величезні кошти, які можна використовувати в інших цілях. "У цивілізованому світі немодно вести такий нездоровий спосіб життя", - підкреслив він.

Прес-конференція - це вам не проповідувати з церковної кафедри, де на кожну думку кажуть "Амінь". Тут світські журналісти, які пишуть, показують для світської публіки. І до неї треба говорити зрозумілою мовою.

Не треба перетворювати Біблію на ідола, або магічний артефакт. Біблія - не підручник зі створення світу, чи економіки, фізики, хімії або історії. Ця книга розповідає про стосунки між Богом та людиною. А там де треба боротися із палінням, зокрема, варто використовувати біблійні принципи, але подавати спеціалізовану літературу.

Замість незрозумілого посилання на Святе Письмо, варто було б акцентувати увагу на тому, що зараз палити вже не модно і це давно не елемент незалежності жінки, чи показник дорослості. Варто було б згадати доходи тютюнових кампаній та зекономлені курцями кошти. Згадати приклади європейських країн, де існують драконівські обмеження для курців і навести статистику щодо тривалості життя... тобто тут "політ фантазії" великий. Було б бажання

пропаганда, christianity, журналістика, думки єретика

Previous post Next post
Up