Коли прапор в'ється, про голову нейдеться

May 12, 2011 07:06


"... о чувстве, известном под именем воодушевления. По спине и - как выясняется при более внимательном наблюдении - по наружной поверхности рук пробегает «священный трепет». Человек чувствует себя вышедшим из всех связей повседневного мира и поднявшимся над ними; он готов все бросить, чтобы повиноваться зову Священного Долга ( Read more... )

фарисейство, застрелись, патриот, традиция, лапша с ушей, мерзость, Украина

Leave a comment

anonymous May 12 2011, 18:28:07 UTC
Дуже дякую за цю статтю. Вже прочитав кілька десятків відгуків про те, що відбулось у Львові, голова обертом йде, хоч деякі з них досить тверезі. ІМХО Ваш один з найкращих, хоч Ви не тільки про це, а трошки ширше охопили ситуацію. Про Януковича все вірно.
Нічого поганого не бачу в тому, що Ющенка називали націоналістом. Я тільки позитивне бачу в цьому терміні, не образа це - швидше комплімент. Тут все залежить від того, хто і в якому контексті його вживає. Коли саме проросійському виборцю, для якого націоналізм=нацизм=фашизм кремлівські сили намагалися змалювати Президента-демократа як носія подібних поглядів (???!), це, звичайно, мало свої жахливі наслідки. Я прекрасно про це знаю. Наприклад, приїхав з Росії Марков відсвяткувати результати виборів, в новини ставлять його репліку про те, як добре, що «фашист» Тягнибок так мало набрав, а його вже виправляє «оброблений» виборець: «И Ющенко! И Ющенко тоже…» з тими самими епітетами, навіть писати не хочеться.
А ті, які бачать в націоналізмі позитив, після бютівської пропаганди (з того, що вони говорять і пишуть - джерела очевидні), стають електоральною базою для «Свободи», при чому якби остання пропала раптом кудись, вони б голосували за Гриценка, Яценюка, Тимошенко, які не мають нічого спільного з націоналізмом, тільки не за Ющенка. Вони не помітили унікальність того, що їхні погляди, нехай в менш радикальній формі, були представлені у владі, а оскільки вони цього не оцінили, наступного разу ми невідомо коли це ще раз побачимо.
Коли люди обирають темою спілкування не політику, їх набагато більше цінностей об’єднує. Я останнім часом дотримуюсь цього правила у спілкуванні з опонентами. Почуття при цьому суперечливі : «А що ж ти тікаєш від прямої розмови… В тебе що, аргументів бракує?» - питав я сам себе. Але це не так, просто стомився від конфліктів.
В.Маковій

Reply

jaga_lux May 15 2011, 00:02:05 UTC
сочувствую вам насчет конфликтов на политической почве - я ограничила количество общения, бо как правило, непонимание глубинных процессов отражается на всем, о чем бы человек ни говорил.
а просвещать дураков лично, да еще бесплатно - утомляет это меня.
социальных контактов у меня мало, т.к. не пью, не состою ни в какой секте-обществе-группе, не являюсь источником финансов.
Так что то, что я пишу в жж - темы, которые меня лично интересуют, или на которых мне в данный момент хотелось бы остановиться.
любую тему следует изучить, а потом говорить или писать.
народ не приучен в массе, пользуется штампами, предполагая, что это их "мнение" или даже "мысли".
касается практически всего, и тема национализма тут не исключение. Как-то написала об этом, даже хотела несколько статей в продолжение - но у меня отсутствует маниакальное увлечение, и надо импульс, чтобы тему развивать.
А его часто нет.
поэтому напишу нечто интересное один раз, и все.

Reply


Leave a comment

Up