Український фешн, або яке взуття носила міс Львова 1905 року?)

Feb 28, 2011 11:31

На ранок переглянула новини по Оскару (про хто як одягався ітд...). А тут попалася гарна стаття: "Яке взуття носила міс Львова 1905 року?".
З 3-го березня (доречі) в Києві буде виставка давніх шкіряних виробів Західних регіонів України.ПРивезено раритети з фондів Львівського музею народної архітектури та побуту.
Серед понад сотні представлених експонатів - взуття, ремені, сумки, гаманці та інші дрібні вжиткові вироби, які служили доповненням до традиційного вбрання.
Одним словом в продовження теми "фешену" на ранок з великим кайфом переглянула ці фото і подумала, що певні речі із великим задоволенням носила б і сама).



Чоботи жіночі




Чоботи "рисовані". Село Голови, Верховинський р-н, Івано-Франківська обл.
На Гуцульщині побутували також так звані «рисовані» чоботи, характерною ознакою яких є форма халяв - вузькі, зверху на дві третини футровані, нижня частина м’яка, яка складається з шести-восьми рядів поперечних складок. У Верховинському районі їх називали «совачки», «насовачки», бо при ношенні такого чобота тверда частина халяви зсувалася на м’яку і лягала на передок. Ці чоботи були гарні, проте не зовсім зручно.





Чоботи, декоровані гвіздочками
Представлене на виставці взуття переважно чорного та коричневого кольору, має оригінальний декор і цікаві форми каблуків, добре підкреслена його задня частина. Одразу спадають на думку слова з відомої жартівливої народної пісні: «Дам лиха закаблукам…».



Черевики жіночі



Декоровані вирізуванням халяви



Взуття із жовтої шкіри носила Міс Львова 1905 року

У перших десятиліттях ХХ століття на всій території Західної України широко побутували черевики. Здавна їх шили із м’якої (хромової або шаврової шкіри) чорного та темно-вишневого кольору. При оздобленні використовували техніки - вистрочки та вирізування (зокрема, на берегах халявок).Однак не все взуття раніше шили тільки з практичною метою. Деякі черевики виготовляли спеціально для тендітних ніжок модниць, які брали участь у конкурсі краси.
Один з таких екземплярів зберігся до сьогодні й також експонується на виставці. У 1905 року Міс Львова на подіум виходила у вишуканих шкіряних туфлях жовтого кольору.
«Збереглося фото, коли вона отримала цей титул і на ній були саме ці золоті черевики, - розповідає Ольга Новодережкіна з Музею народного декоративного мистецтва. - На жаль, колеги забули фотографію з цією жінкою. Але в них ще зберігається одяг з тої події. Правда, вони кажуть, що він зараз не в тому стані, щоб його вивозити і експонувати, бо вже потребує деякої реставрації. Але ці черевики можуть розповісти, що жінка була дуже вишукана, мала тонку ніжку. Й такі черевики напевне дорого коштували».

Більше тут: http://ridnaua.org/p/yake-vzuttya-nosyla-mis-lvova-1905-roku/

цікаво, Я, історія, мода

Previous post Next post
Up