Електронна черга в дитсадки

Sep 02, 2013 12:51

Питання дитячого садочка постає в нашій країні ще в період вагітності. Бо садочків мало, а дітей багато. Та й приватні садочки потягнуть заледве 10% батьків. Я почала чухати потилицю в рік і три місяці (саме стільки зараз моєму синочкові), хоч уже добрий рік чую поради сходити в сусідній садочок і стати в чергу. Благо, з'явилася вже електронна ( Read more... )

дитячий садок

Leave a comment

yataghanger September 2 2013, 16:56:25 UTC
А щоб дізнатись які там вихователі - то треба тим більше йти до садочка. Дружина обійшла майже всі садки в нашому містечку, особисто подивилася на вихователєк і не тільки, під тим соусом що будучи студенткою педагогічного університету приходила "на практику" - показувала малим в групах настільну лялькову виставу, заодно доню з собою водила, щоб та теж мала уявлення про місця і людей. Надивилися місцями на деякі речі... Як мінімум найгірші варіанти таким чином відфільтрували, але той садочок в який в решті решт пішла мала виявився ні то ні сьо - мабуть як більшість нинішніх садків. Виховательки 90% часу і зусиль витрачають на контролювання дітей в часі і просторі - аби вони дожили до приходу батьків. Ніякого творчого підходу до занять з малими, або сидіння за столом або на диванчиках, від гріха подалі. Ну і підготовка до всяких офіціозів типу день 8-го березня чи новорічний утрінік - показуха для батьків та начальства. То ж навіть відвідини садка можуть нічого не дати. В решті решт все залежить від того що для Вас важливо при виборі садочка, яким саме критеріям мають задовольняти вихователі. Можливо Ви своєї мети і зможете досягти, чому б і ні :)

Reply

natyak September 2 2013, 18:41:19 UTC
от власне подивитися на вихователів я би хотіла безпосередньо перед "здаванням" у садок. мені головне, щоб не кричали, не вчиняли психологічного насильства, як і фізичного. я ж розумію, що бодай встежити за 20 дітьми - це вже велике досягнення.
будемо шукати :) дякую!

Reply

yataghanger September 2 2013, 19:14:49 UTC
Якщо питання тільки в "встежити" - то без насильства ніяк. При чому в присутності сторонніх його не буде ні в якому разі, самі розумієте. А в повсякденному житті буде як простіше - де гаркнути, де шльопнути, виправдовуючи все тим що "я одна а їх 20". Якщо Ви вже налаштовані на це як на велике досягнення - то так воно й буде. А щоб було без насильства, то просто в дітей день має бути правильно й грамотно організований, підпорядкований певному ритму, узгодженому з дитячою природою, яка має на увазі зміни фаз активності й відпочинку, образно кажучи "вдоху й видоху" - зміни діяльностей які пов"язані з отриманням зовнішніх вражень (фаза "вдоху") - прогулянка, прослуховування/перегляд казки тощо із тими які пов"язані з внутрішнім переосмисленням цих вражень через якусь творчість - малювання, ліпка, вільна гра тощо (фаза "видоху"). При дотриманні такого ритму діти не первтомлюються і не нудяться, все йде більш-менш пердбачувано й контрольовано. Звісно що дітям від того користі більше :) А от від вихователів це вимагає трішки інших зусиль і вмінь ніж варіант із "гиркнути/штурхнути" і залишає манше часу на побалакать по мобілці :) Якби ми не переїхали з Києва в свій час то питань з вибором садочка в нас би точно не було, бо в Києві таки є відповідні заклади. А от поза Києвом їх значно менше :)

Reply

natyak September 2 2013, 19:23:32 UTC
ох( хоч бери й організовуй для своїх дітей (тобто, дітей друзів і приятелів) міні-садочок. у мене вже колись така ідея була - ще до народження сина. проте кожному своє. я ж не буду йому школу організовувати, а потім університет ))) життя покаже.
а те, що ви пишете про дитячі ритми, - дуже мудро!

Reply

yataghanger September 2 2013, 20:15:13 UTC
Ну про ритми то не я придумав, то з вальдорфської педагогіки :)

Reply


Leave a comment

Up