остеопатія

Jun 29, 2011 01:17


логічніше було б спочатку написати, що це таке, для чого і т.д. скажу лише, що це галузь медицини. трохи пізніше, як систематизую в голові знання, то напишу докладніше. а поки, кому цікаво, можуть погуглити чи повікіпедити.



коли юлі був вже місяць, прийшла до нас остеопат (є такі, що приходять додому, а є, до кого тре в кабінети ходити). молода дівчина (років десь може 30). попрацювала над юлею (вантуз був, ну і плюс післяпологові "травми" черепа). каже: вона більш активна правою ногою (імєнно так і було: дригала і правою, і лівою, але правою значно частіше). після її сеансу активність вирівнялась.

одна тутешня подруга світлана має сина, 8 місяців. і у 8 місяців він досі не сидів сам. сестра її чоловіка порадила їй одну остеопатку. пішла та подруга. остеопат: а він не сидить. працює значицця над малим. потім запитує у матері, чи є проблеми з вухами у малого. світлана помічала раніше, що він вуха чухав, але списала це на вивчення-відкриття тіла (бо в принципі не було якихось приводів для хвилювання). осеопат: у нього вуха забиті (не пам'ятаю вже чим. чи то сіркою, чи ще чимось), а кістки тазу пов'язані з вухами, тому і не сидить. наступного дня після сеансу малий вже сидів.

сходили сьогодні і ми з юлею до тієї тітки. на початку сеансу - трохи анамнезу. потім в ході сеансу/розмови вона зазначила, що я в ранньому дитинстві була блондинкою :) була. потім - що юля була повернута спиною ліворуч у мене в пузі (була ліворуч). ну це таке. потім такий момент: з народження у юлі трохи скривлена лінія попи (я собі в голові це відмітила, але далі розвиток думки не пішов. якось не доводилось мені розглядати зблизька голі попи інших людей, але тижні зо два тому я почала думати, що має ж бути симетрія і гармонія, і що лінія ця мала б бути прямою). виявляється, що не гуд. не дивлячись, в ході сеансу остеопат зазначила, що скривлення ліворуч. результати побачимо, хай працює. наступного разу підемо 25 серпня.

потім і сама взяла сеанс остеопатії (у першої, одразу після юлі, коли ще їй місяць був). "поставила" кістки тазу на місце, розблокувала спинку.. думаю ще сходити до тієї другої, бо пузо ніяк не здується (6,5 міс пройшло) і спинка трохи поболює.
методи:
-перша остеопат працювала від черепа до ніг. голова: тримала в руках. торс і ноги: плавні повільні рухи. трохи не так, як на відео, менше натискала.
-друга: сидить в головах у пацієнта, голова якого - між її долонями (які не торкаються голови).

image Click to view



п.с. остеопатія - відносно нова галузь медицини. родом з сша (як пише вікі, 22 червня 1874). як це в інших країнах:
-у великобританії остеопатія визнана як галузь медицини з 1993 (більшість фр остеопатів вчились саме там)
-шведи, норвежці й фіни визнали у 1994.
-у швейцарії все залежить від кантонів. є такі, де визнана, а є такі, де не визнана..
-в іспанії не визнана, хоча існує офіційний регістр остеопатів.
-у франції визнана з 2007го. до цього національною академією медицини її було характеризовано як "іраціональну й ненаукову", а ті, хто практикував - шарлатанами. зараз ситуація така. остеопатом може бути будь-який медик (терапевт чи спеціаліст), який пройшов відповідну спеціалізацію. національне медичне страхування не відшкодовує витрати за сеанси, але деякі додаткові недержавні організми страхування частково відшкодовують (нац.мед.страх відшкодовує зазвичай 70% від суми, заплаченої за візит до лікаря чи за купівлю ліків. якщо хто хоче бути відшкодованим на 100%, бере ще й додаткове). окрім остеопатів-лікарів існують тут остеопати не-лікарі (як і у великобританії, де таких не-лікарів - 90%), які вільні від будь-якої інстанції, але все ж підлеглі цивільному й карному кодексу, як і будь-який громадянин. остеопат-лікар підлягає кодексу законів про охорону здоров'я, кодексу медичної деонтології, кодексу нац.мед. страхування і національній раді медиків.
в європі медики, які хочуть мати ще й диплом остеопата, беруть цю опцію з 7 року навчання.

п.с. у відео власне непогано пояснюється/показується, шо таке остеопатія.
глянула шов її кесаревого розтину. ніфіга - радянський такий. я знаю, у фр роблять тепер інакше. якщо в радянському союзі (не знаю, як зараз в україні) - вертикальний шов аж до пупка, то у фр зараз - невеликий горизонтальний в районі бікіні (коли жінка в трусах, його не видно).

лікарі, здоров'я, після пологів, відгуки, здоров'я мами

Previous post Next post
Up