Mar 10, 2011 15:31
По ТБ показують два наметових містечка в столиці Ємена Саані. В одному - комфорт, дармові харчі та навіть галюциногенна травичка, яку роздають бажаючим. В іншому - все за свій рахунок. Але в тому, біднішому - все прибуває й прибуває людей. Попри бійки, напади з ножем і не без результатів, попри очевидну небезпеку.
У першому таборі - група підтримки президента Алі Абдаллеха Салеха штовхається в черзі за дармовим обідом. Хтось вихопив тацю й тікає. Має слушність: за ним женеться той, хто в черзі не стояв, а їсти хоче.
- Ці люди - жертви режиму, - дещо пафосно пояснює активіст правозахисної структури французькому телевізійнику. - Влада користує з їхньої бідності, привчила до приниження й використовує.
- Я пішки прийшов, подолав 100 кілометрів, - розповідає активіст протестного табору. - В моєму районі видобувають нафту й газ. А в селі немає питної води, лампи - на гасі, а школа така, що...
Дядько розпачливо відвертається.
У протестному таборі тісно, але гамірно, весело, повно студентів. У провладному атмосфера - як в лікарні для слуг народа часів КПРС.
Цікаво, чому такі подібні не лише методи протестів у Європі та Азії, а й відповідь влади?