ФБ і тріюмф соліпсизму

Sep 17, 2013 11:23

Ми всі вивчали філософію, але мало хто задумувався, що вона є прикладною дисципліною яку треба активно використовувати для пізнання явищ повсякденного життя. Давно варто написати на цю тему книгу під умовною назвою "Філософія навколо нас". Ось, наприклад, М. Гаспаров якось назвав прозу Хемінгуея, Хармса і ще когось "біхевіористською", пояснивши, що ці автори описують вчинки персонажів, не беручи до уваги їх психології. Краще не скажеш!

А я хочу звернути увагу на те, що. Інтернет - це технологія для насаджування суб’єктивного ідеалізму в радикальній його формі, тобто соліпсизму. Адже занурюючись у світ Інтернету, люди переходять від емпіричного пізнання дійсності до конструювання її за допомогою всесвітньої інформаційної мережі, тобто, грубо кажучи, проблеми англійської королівської сім’ї для декого можуть стати ближчими, ніж проблеми власної родини, не кажучи вже про якісь турботи сусідів по сходовій клітці - з цими взагалі не знайомі.

Найкращим прикладом інтернет-соліпсизму є соціальні мережі. Фільтруючи френдів та підбираючи улюблені сторінки на свій смак, учасники формують образ світу під власні вподобання, відтак інформація, що нам не подобається просто не з'являється на нашій стрічці і не потрапляє в поле нашого зору. Таким чином, ми вибудовуємо власну ексклюзивну реальність під власний смак. Там можуть бути, скажімо, тільки пухнасті котики, мода або футбол, але жодної згадки про війну у Сирії чи екологічну катастрофу в Нігерії. Ми переселяємося до несправжнього світу, в якому найголовнішими проблемами є не голод чи злидні, а, наприклад, гей-паради.

"О дивний новий світ", - для тих, хто впізнав цитату

Цікаво, версії

Previous post Next post
Up