Екотуризм в Україні. Куди поїхати навесні.

Mar 04, 2015 20:17

Оригинал взят у jarkokozak в Екотуризм в Україні. Куди поїхати навесні.
Originally posted by jarkokozak at Екотуризм в Україні. Куди поїхати навесні.



Півники сибірські, Iris sibirica, Міжрічинський ландшафтний парк, фотографія Олі Троханчук

Не нашкодити природі, забираючи з собою у вигляді "трофеїв" лише фотографії - один із головних принципів екотуризму,
напрямку, який передбачає відвідування природоохоронних територій, заповідників та національних природних парків.
В даному огляді - що цікавого можна побачити в Україні, подорожуючи по заповідних місцях разом з "календарем природи",
відкриваючи для себе нові місця у найкращий для цього час.



Біосферний заповідник Асканія Нова
Заповідник Асканія-Нова на Херсонщині щороку приймає тисячі туристів. Зазвичай вони оглядають лише дендропарк та зоопарк, не здогадуючись, що найбільший скарб лежить зовсім поруч. Це заповідний цілинний степ, який виглядає сьогодні так само, як і сотні років тому. Лише навесні ви маєте можливість милуватися красою квітучого степу. На початку травня у заповідній зоні, в останній у Європі ділянці цілинного, нерозораного степу розцвітає ковила. Довгі й пухнасті “коси” ковили, які гойдаються на вітрі, наче хвилі, перетворюють степ на бурхливе ніжно-біле море. Цікаво буде оглянути і дендропарк в Асканії-Новій, де цвістимуть церсіс канадський, катальпа, бузок та інші дерева й кущі. Хто помандрує далі в напрямку Азовського моря, зможе помилуватись ковилою і на Бирючому острові (Азово-Сиваський національних парк) і цвітінням морського узбережжя на Арабатській стрілці.





Карпатський біосферний заповідник
Для пересічного мандрівника відомим є лише один із восьми масивів цього заповідника, а саме Долина нарцисів. Від початку й до середини травня тут можна спостерігати масове цвітіння нарцису вузьколистого. Але мало хто знає про унікальність цієї долини, адже нарцис вузьколистий - гірський вид, який зберігся тут з дольодовикових часів. А звичним місцем його зростання є гірські масиви. Отож, цвітінням нарцисів ви зможете полюбуватись також в інших куточках заповідника, лише цвістиме в горах він пізніше. Також в середині й кінці травня до гірських масивів заповідника туристи приїжджають подивитись на цвітіння крокусів, які пробиваються з-під снігу. Мандруючи навесні Закарпаттям, ви зможете насолодитись пишним цвітінням сакури в Ужгороді, Мукачевому та більшості містечок Тисянської долини.




Дунайський біосферний заповідник
Є кілька причин для того, щоб приїхати у Вилкове, місто на воді, саме навесні. Адже тепло приходить сюди найраніше. Абрикоси, персики та інші фруктові дерева розцвітають тут в кінці березня й на початку квітня, приблизно на місяць раніше, ніж в цілому по Україні, і цей контраст дійсно вражає. По друге, саме в квітні ви зможете скуштувати найсмачнішого свіжовиловленого дунайського оселедця, адже рання весна - це період його лову. В цей час на Дунаї спостерігається підйом води, а тому канали-єрики у Вилковому будуть повноводні, зовсім не такі як влітку. А найбільший сюрприз чекає на фотомисливців за птахами, адже тут буде справжній пташиний рай: повертаються до місць гніздівлі рожеві пелікани, різні види чапель, рідкісні червонокнижні види та хижі птахи. Окрім «традиційної» подорожі по рукавах Дунаю до «нульового» кілометру, радимо фотолюбителям і орнітологічну екскурсію на заповідний Єрмаків острів, вгору по ріці від Вилкова.




Ічнянський національний природний парк
Один із нащодавно створених національних парків, якому навесні виповниться лише 10 років, розташований поблизу міста Ічня, що на Чернігівщині. В середині березня, мандруючи екостежками національного парку, ви зможете помилуватись масовим цвітінням первоцвітів. На території парку зростає кілька видів цих червонокнижних рослин, і, якщо пощастить, ви потрапите на їх одночасне цвітіння. Земля тоді вкрита синім килимом проліски дволистої та проліски сибірської, на цьому фоні виблискують на сонці острівці підсніжників. Працівниками Ічнянського парку проводяться тематичні екскурсії.




Поліський заповідник
«Подорож у загублений світ» - саме так можна коротко охарактеризувати цю мандрівку. Один із найвіддаленіших куточків українського Полісся, з його архаїчними древлянськими традиціями і укладом життя, що коренями сягає в тисячолітню давнину. Навіть мед, як і тисячу років тому, збирають у бортях - колодах, які розміщують на розлогих деревах. Поруч із садибою заповідника - всього лиш кілька десятків дерев’яних хат, класичних поліських зрубів, а довкола - лише сувора тайга та непрохідні болота. Влітку місцеві жителі частують нас чорницею, восени ніхто не повертається без відра грибів і ягід журавлини. Пізньої осені ми відвідуємо ці місця, щоб набрати справжнього дикого лісового меду, а навесні… Навесні можна побачити найцікавіше - токування глухарів і тетеруків. Озброюйтесь технікою, робіть засідку, надійно маскуйтесь і чекайте.




Мезинський національний парк
Недаремне Десна вважається останньою великою рікою Європи, яка має незарегульоване русло. Відсутність дамб, водосховищ та інших споруд, призводять до широких весняних розливів цієї ріки. Підйом води на кілька метрів супроводжується розливами Десни по всій ширині своєї заплави, на кілька кілометрів. Це величне явище найкраще спостерігати з високого правого берега, в межах Мезинського національного парку, що на Чернігівщині. Краєвиди насправді заворожують, панорами розливу Десни по праву можуть бути “візиткою” України, нарівні з панорамами Дністровського каньйону чи Бакотської затоки.




Камінне село
Подорожі до унікальної геологічної пам’ятки, яку більшість дослідників вважають “місцем сили”, навесні стають особливо яскравими. Адже крім каменів-велетів ви зможете побачити цвітіння реліктового виду - азалії понтійської. Саме в другій половині травня темний сосновий ліс несподівано стає яскравим і жовтогарячим. Таке враження, що кущі буквально “горять” на сонці. Це масово квітне рослина, яка дожила з дольодовикових часів - азалія понтійська, або рододендрон жовтий. Цікаво, що найближчим місцем його зростання є далекі Кавказ та Балкани. Милуватись цією красою можна також на Овруцькому кряжі, дорогою до Поліського заповідника.




Міжрічинський парк
Царство дикої природи всього лише в ста кілометрах від Києва. Унікальна територія в міжріччі Десни і Дніпра з заповідним Бондарівським болотом та однією з найбільших популяцій лося. Навесні цікавими будуть не лише звичайні екскурсії по екологічній стежці, але й тематичні, з виходом у важкодоступні місця, для спостережень за птахами. Нерідко дорогу перебігають стада кабанів, в цей час у них з’являється потомство. Моделями для фотографів стануть надзвичайно красиві півники: жовті (болотяні) та яскраво-фіолетові (сибірські). А ближче до літа тут можна милуватись цвітінням червонокнижних орхідних видів.




Будемо раді вашим коментарям і доповненням. Шановні мандрівники, просимо пропонувати свої варіанти найцікавіших весняних мандрівок.

путешествия, Украина, туризм

Previous post Next post
Up