Август 2006 года… Мои первые статьи в газетах и кажется - вот он, мой путь! Я покупаю диктофон и готовлюсь к журналискому будущему. Но один день меняет все! И я оказываюсь в месте, откуда 7 лет назад уходила со словами "никогда больше!" - в детском онкогематологическом отделении. Но вот я уже пишу на этот диктофон разговоры с родителями онкобольных
(
Read more... )
Перелік ще не повний, він попвонюється коли ми отримуємо рахунки. І буде поповнюватись по ходу справи, коли лікарі розуміють, що ось тут закрили, а ось тут вийшла дірка і її треба латати.
Наразі одна ауто-трансплантація виходить пацієнтам біля 200 тисяч грн. Це здебільшого препарати, донорська кров, аналізи у приватних лабораторіях. Разрахункова вартість родинної пересадки - 300-400 тисяч грн. (так само: препарати, кров, аналізи). Це те, що люди можуть оплачувати самі. Але вони не можут оплачувати ремонт чи обслуговування обладнання, набори реактивів в лабораторию, тощо.
Тому наразі наша мета - підготовати центр до таких трансплантацій, зробити їх можливими для тих пацієнтів, які зможуть знайти грощі на ліки та кров. Бо за кордоном вартість трансплантації кісткового мозку - від 120 до 250 тисяч евро. Забезпечення центра ліками - це наступна мета і на її реалізацію потрібно набагато більше часу і грошей.
Щодо державного забезпечення: звичайно ми шукаємо шляхи розкрутити цю ситуацію і отримати для центра гідне фінансування. Але наразі це важко зсунути з місця через деякі адміністративні проблеми (підпорядкування, різні бюджети, тощо). Але ми, звичано, працюємо у цьому напрямку, бо не можна ж лише благодійними грошима закривати усі потреби охорони здоров"я України.
Reply
дякую за детальну відповідь.
якщо це все організувати - це би дало довгострокові наслідки, пригодилося би всій Україні.
жахливо, що проблеми з фінансуванням виникають через ту всю бюрократію. мало того, що грошей нема, невідомо де розікрали, нічого не фінансується, а вони ще не можуть розібратися, хто тими грошима має розпоряджатися. а ви люди від того терпіть...
Reply
Leave a comment