Референдум о русском языке сегодня в Латвии

Feb 18, 2012 22:07

Мне этот пост показался очень важным,ибо он затрагивает не только Латвию,но и Украину.Мы уже не раз слышали о так называемой проблеме русского языка в Украине.Нам также предлагали "простое" решение-примите мол вторым государственным языком русский и вуаля,проблема будет решена.Обо всем об этом и размышляет мой друг на странице в своем блоге.
Кстати, ( Read more... )

Русский мірЪ

Leave a comment

irescha February 21 2012, 22:32:29 UTC
У Вас очень интересный комментарий!
Начну с конца.
Для полного понимания скажу сразу,что живу в Германии.Да,мой родной язык русский,но я гражданка Украины и естественно меня волнует все то,что там происходит.
По-поводу того,что пишу на русском,тем самым "примножую глобальний рунетівський простір".
Я не можу з Вами погодитись тому що я навіть не розумію цього питання.Тому що мову для спілкування людина вибирає собі сама,для неї це тільки інструмент,яким вона найкраще володіє.І якщо я спілкуюсь російською,це говорить тільки про те,що я цим інструментом володію краще ніж іншим.
Теперь перейду опять на русский.
Сам по себе факт того,что я общаюсь на русском не дает поддержки тем,кто виступает "за".
Более того,я считаю недопустимым указывать человеку, какой язык ему использовать для повседневного общения-это целиком его выбор.Другое дело-каждый человек должен знать государственный язык страны,если он является ее гражданином.Это его обязанность.
Но ьакого результата нельзя получить за несколько лет.Мы получили то наследство,какое получили и нельзя упрекать людей в том,что они не говорят по-украински.Нужно разработать такую языковую политику,которая будет направлена не на раскол разноязычного населения,а хотя бы на понимание ситуации и стремления выйти из нее с наименьшими потерями.Но то,что государственный язык должен быть одним-для меня это очевидно.
Об этом можно долго и подробно говорить.Вот тут продолжение дискуссии.Если Вам интересно,то можете ознакомиться...http://edgar-leitan.livejournal.com/173983.html?thread=4718751#t4718751

Reply

stepom February 21 2012, 23:30:43 UTC
irescha February 22 2012, 08:09:52 UTC
Так,у Ваших словах є деякий сенс.Але з чого будемо починати? Яким чином можно змусити людину змінити мову,на якій вона розмовляє?
Але я всеж таки вважаю,що це більш політичне питання на якому деякі політики спікулюють,ніж дійсно проблема.Ось Януковіч при владі 2 роки.Прийшов до влади як раз на хвилі незадоволення мовною політикою попередньої влади.Але пройшло всього два роки і подивиться будь ласка на це....



Вийшло друком опитуання Gallup за жовтень 2011 року. Питання статусу російської мови вважають пріоритетним 2% жителів України, тоді як проблему корупції вважають критичною 44%. По регіонах: на Заході 3%, Центр і Північ 1%, Південь і Схід - 1%, Донбас 3%.
2% вважають пріоритетним при тому,що россійською мовою розмовляють....я не маю данних,але вважаю,що забагато більше.

Тобто,я хочу підкреслити те,що за два роки не могла суттєво змінитися кількість людей,які розмовляли россійською і перешли на українську,але змінилось їх ставлення до того,чи вважати питання мови проблемою.

Ось у цьому річ!

А головна небезпека сьогодні не те,що люди розмовляють російською,а те,що деякі посодові особи (Табачник) НАВМИСНО скорочують часи для української мови у навчальній програмі,не думаючи про майбутнє....

Reply

stepom February 22 2012, 13:20:52 UTC
irescha February 22 2012, 14:45:44 UTC
Цілком згодна! http://irescha.livejournal.com/355517.html

Але людина мусить зробити цей крок самотужки,після того,як це стане її вільним вибором,в іншому випадку це вже буде тиск,і результат може бути цілком протилежний.

Одже,у цьому не треба поспішати і завжди керуватися правилом-"Не навреди!"

Reply

stepom February 22 2012, 17:05:17 UTC
irescha February 22 2012, 08:17:17 UTC
Кстати,по поводу "нафига" и "нечем крыть".Здесь вопрос использования языка подменяется вопросом государственной целесообразности одноязычия,и здесь в человеке прежде всего должен заговорить гражданин,нежели пользователь.А это вопрос к гражданской позиции и ее формированию...

Reply

stepom February 22 2012, 13:11:51 UTC
irescha February 22 2012, 14:54:42 UTC
***таких людей дуже малий відсоток..
Так,можливо,їх не так багато,як хотілось би.Але "на тлі того, як ПОЛІТИКИ (зробіть увагу!не держава,тому що самостійність України як держави не підлягає сумніву) себе компроментують",люди все більш починають замислюватися над тим,що є правдою і яка країна нам потрібна.А це вже крок до громадянського суспільства.Так що у якомусь сенсі українці ще будуть вдячні Януковічу,що він об'єднав суспільство.)))

Reply

stepom February 22 2012, 17:09:14 UTC
irescha February 22 2012, 09:46:13 UTC
Як на мене,у суспільстві за 20 років є позитивна дінамика,але для влади мета має бути такою,щоб вся ця мапа стала темно блакитною...


Reply

stepom February 22 2012, 13:38:26 UTC
irescha February 22 2012, 14:57:25 UTC
О! Так ми мабуть там і зустрічались раніше...)))

Reply

Дякую за посилання на коменти! irescha February 22 2012, 15:55:28 UTC
Да,картина вырисовывается печальная!
Мне было самой любопытно,а на каком языке ученики разговаривают на переменах?
После чтения комментов мне стало понятно,что дело в образовании и не только.Мне очень понравился там комментарий...

Проблема комплексная

- отсутстствие государственной политики по СМИ (информационный мусор, отсутствие гос. канала, обучающих программ и т.п.)
- безработица
- падение престижа образования (на копанке у дяди больше заработаешь)
- образование стоит дорого
- государство забило на литературу, а полезные книги стоят опять же дорого
- пропаганда русского мира
- террор русскоязычной среды на каждого малого, кто хоть слово пытается сказать на украинском
- старая порода совкового начальства на всех уровнях, готовая продаться недорого и лизнуть братский сапог

Reply


Leave a comment

Up